مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: حضور مددکار در بیمارستان‌های بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال الزامی می‌شود.

الزام حضور مددکار در بیمارستان‌های بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی فروزانفر در حاشیه برگزاری اجلاس معاونان درمان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت گفت: مطالعات نشان داده که حضور مددکاران در بیمارستان‌ها بویژه در بخش‌هایی مانند اورژانس‌ها که بیماران در شرایط استرس زیادی قرار دارند، موجب ارتقای خدمات درمانی می‌شود.

وی با بیان این که وظیفه مددکار صرفا پیگیری مشکلات مالی بیماران نیست، افزود: وجود مددکار در بیمارستان‌ها از نظر روحی و روانی کمک حال زیادی برای بیماران است و ما این مساله را در بازدیدهای متعدد از بیمارستان‌ها، از نزدیک مشاهده کرده‌ایم.

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: مددکار با مراحل درمان و پروسه انجام کار در بیمارستان، بیماران را آشنا می کند. لذا در اورژانس‌های شلوغ، پیگیری کار بیمارانی که مستاصل هستند و پاسخگویی به پرسش‌های آنان توسط مددکار به طور چشمگیری به روند درمان کمک می‌کند.

فروزانفر تاکید کرد: در آیین نامه ارتقای خدمات اورژانس ها که به امضای نهایی خواهد رسید و ابلاغ خواهد شد حضور مددکار در بیمارستان هایی که بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال دارند، الزامی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha