ايجاد 6 مركز تروماي درجه يك در كشور تصويب شد

۱۳۸۶/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3739
ايجاد 6 مركز تروماي درجه يك در كشور تصويب شد

فرزاد پناهي در گفت و گو با فارس،‌افزود: بر اساس قانون برنامه توسعه چهارم كه ايجاد مراكز تروما يا همان مراكز خدمات رساني به مصدومان حوادث را به وزارت بهداشت تكليف كرده است در وزارت بهداشت مصوب شد كه مراكز تروما در تيپهاي درجه يك، درجه 2 و درجه 3 در كشور تاسيس، تجهيز و راه اندازي شوند.
وي اضافه كرد: مراكز درجه يك در واقع تروما سنترهايي هستند كه همه امكانات مورد نياز مصدومان را در سطح بالا و با حضور كادر فوق تخصصي ارائه مي‌كنند و مصدومان ارجاع شده به اين مراكز نيازي به گرفتن بخشي از خدمات خود در مراكز ديگر ندارند بر اين اساس مصوب شده است كه 6 مركز از اين نوع در مشهد، تبريز، اصفهان، شيراز و دو مركز در تهران ايجاد شود.
وي گفت: به دانشگاههاي علوم پزشكي اين شهرها اعلام شده است كه الزامات و نيازمنديهاي خود را براي تاسيس اين مراكز به وزارت بهداشت اعلام كنند تا منابع لازم تامين شود و در صورتي كه ايجاد اين مراكز نياز به ساختمان جديد نداشته باشد امسال اين مراكز به بهره برداري مي‌رسند در غير اين صورت احتمالا ايجاد اين مراكز به سال آينده موكول مي‌شود.
پناهي افزود:‌ مركز تروما سنتر بيمارستان سينا يكي از اين مراكز تروماي درجه يك است كه در تهران به تصويب رسيده است.
رئيس مركز حوادث و فوريتهاي پزشكي وزارت بهداشت اضافه كرد: مراكز تروماي درجه دو اغلب در مراكز استانها تاسيس مي‌شوند و مراكز خدمات تروماي درجه 3 نيز مراكزي هستند كه براي ارائه سريع خدمات به مصدومان حوادث در اقصي نقاط كشور تجهيز و راه اندازي مي‌شوند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.34689s, 18q