مراقبت كامل از كودكان فقير مي‌تواند از افسردگي آنان در جواني بكاهد

۱۳۸۶/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3741
مراقبت كامل از كودكان فقير مي‌تواند از افسردگي آنان در جواني بكاهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاري يونايتدپرس از چپل هيل، در اين مطالعه كه در مجله "تكامل كودك" منتشر شده، آمده است بهتر است با سرمايه‌گذاري به موقع در زمينه مراقبت‌هاي عالي و با كيفيت بالا از كودكان فقير، خطر ابتلاي آنان به افسردگي در جواني را كاهش داد.

محققان دانشگاه "كاليفرنياي شمالي در چپل هيل" در گزارش خود نوشتند، آن دسته از نوجوانان خانواده‌هاي كم درآمد كه از كودكي تا پنج سالگي تحت مراقبت‌هاي تمام وقت و آموزشي قرار داشتند، نسبت به همسالان خود كه از اين نوع مراقبت‌ها محروم بودند، علائم افسردگي كمتري نشان دادند.

"فرانسس كمپبل" يك دانشمند برجسته در اين دانشگاه و نويسنده اين مطالعه گفت، ظاهرا اين مداخله در مراقبت از كودكان خردسال فقير، فضاي زندگي آنها را تغيير نداده است بلكه باعث شده است كه كودكان از آثار منفي ناشي از فضا و محيط نامطلوب زندگي در سال‌هاي نخست كودكي، مصون بمانند.

وي افزود، اين مدرك نشان مي‌دهد كه تجربه‌هاي خوب سال‌هاي اول كودكي مي‌تواند در بهداشت رواني افرادي كه در فقر بدنيا آمده‌اند تاثير مثبت داشته باشد و تاكيدي است بر اين كه سرمايه‌گذاري در پديد آوردن تجربه‌هاي عالي و با كيفيت بالا از سال‌هاي اول كودكي براي كودكان فقير، بسيار مهم است.

اين مطالعه در شماره مه - ژوئن مجله "تكامل كودكان" منتشر شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23072s, 18q