کلید درمان دیابت نوع یک در راز سلولهای بتا نهفته است

۱۳۸۶/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3839
کلید درمان دیابت نوع یک در راز سلولهای بتا نهفته است


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ، محققان کالج امپریال لندن با همکاری دانشمندان بیمارستان نیکر پاریس کشف کردند که گلوکز ، ژن " نروژن 3 " را برای فعال کردن یک ژن دیگر که " نرو- دی " نام دارد ، به پیش می راند .

این ژن نقش اساسی در توسعه طبیعی سلول های بتا ایفا می کند و درصورتی که سطح گلوکز خیلی پایین بیاید این فرایند انجام نمی شود .

بنابراین گزارش ، انسولین مهمترین هورمون در فرایند تنظیم سطوح گلوکز در خون است و درصورتی که سلول های بتا به اندازه کافی انسولین تولید نکنند ، بیماری دیابت توسعه می یابد .

این دانشمندان که نتایج تحقیقات خود را در"ژورنال شیمی بیولوژیکی" منتشر کرده اند ، اکنون امیدوارند با نشان دادن مکانیزم های توسعه سلول های بتا بتوانند روش تحریک سلول های بنیادی که به سلول های بتا تبدیل می شوند را برای پیوند در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 پیدا کنند .

در حال حاضر این پیوندها با درصد بسیار کم موفقیت مواجهند ، چرا که سیستم ایمنی بیماران به سلول های بتای اهداکنندگانی که مرده اند ، حمله می کند .

امید دیگر این محققان در یافتن روش تحریک این سلول ها ، استفاده آنها در داروهای جدید است .

در این خصوص " گای راتر " از بخش پزشکی کالج امپریال لندن و سرپرست این تیم تحقیقاتی ، اظهار داشت : "تحقیقاتی مثل این ، چشم اندازهای جدیدی را در درمان دیابت نوع 1 در برابر پزشکان می گشاید ."
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.23667s, 19q