قداست حرفه‌ي پرستاري از سختي‌هاي آن مي‌كاهد

۱۳۸۶/۰۳/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3898
قداست حرفه‌ي پرستاري از سختي‌هاي آن مي‌كاهد

به گزارشسلامت نیوز به نقل از ایسنا،دكتر سيد شهاب الدين صدر در مراسم گراميداشت روز پرستار كه در سالن شهيد عليزاده دانشكده پرستاري دانشگاه علوم پزشكي يزد برگزار شد، ابراز داشت: حرفه پرستاري از جمله مشاغل سخت در گروه پزشكي محسوب مي‌شود و آنچه براي پرستاران ويژگي خاص ايجاد كرده كيفيت كار آنهاست.


وي تصريح كرد: هنگامي كه از خدمات پزشكي، درماني و بهداشتي سخن به ميان مي‌آيد، واژه سلامت از اهميت خاصي برخوردار ‌شده و سلامتي از شاخص توسعه يافتگي كشورها محسوب مي‌شود كه خوشبختانه توجه و اعتبار بخشي به اين شاخص را در كشور شاهد هستيم.


رييس سازمان نظام پزشكي كشور اذعان داشت: سلامت كامل در جهان شامل سلامت جسماني، رواني، رفاه اجتماعي و سلامت امور معنوي و روحاني است.


وي افزود: از آنجايي كه انسان سالم محور توسعه پايدار است، لذا اگر خواستار جامعه سالم و پايدار باشيم، اين امر نيازمند انسان سالم است. بنابراين سلامت شاخص مهمي محسوب مي‌شود و مي‌بايست در راس اولويت‌هاي كشور قرار گيرد تا مردم با نشاط و راحت زندگي كنند و اين مهم در گروه پزشكي و خدمت آنها ميسر مي‌شود.


دكتر صدر با بيان اين كه در بخش بهداشت و درمان و حوزه ارائه خدمات آن در كشور هيچ كمبودي وجود ندارد، گفت: مسئولين ذيربط مي‌بايست تصميم‌گيري در حوزه سلامت را افزايش دهند.


رييس سازمان نظام پزشكي كشور در پايان اظهار داشت: خدمت به بيمار از جمله خدماتي است كه قابل مقايسه با خدمات ارائه شده در جامعه نمي‌باشد. بنابراين وظيفه همه افرادي كه در جامعه مشغول به خدمت هستند، اين است كه تلاش كنند مشكلات حرفه‌ي پرستاري روز به روز كاهش يابد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.39386s, 18q