شيوه هاي جديد جراحي زيبايي در اصفهان

۱۳۸۵/۱۰/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 394
شيوه هاي جديد جراحي زيبايي در اصفهان
محمد علي نيلفروش زاده ، رئيس مركز تحقيقات پوست و سالك اصفهان كه در يك نشست خبري سخن مي گفت ، افزود : بر اساس يك نوع درمان تركيبي همزمان شامل تزريق فيبروبلاست ، ميكردرم ابريژن و راديوفركوئسني بدون زخم براي نخستين بار در دنيا بيماران تحت نوعي درمان زيبايي قرار مي گيرند كه با انجام 6 ماه درمان و گذشت 1 سال از شروع درمان ، مي توان ادعا كرد كه آنها را 5 تا 10 سال جوانتر خواهد كرد . عمل جراحي پوست به شيوه فيبروبلاست ( تزريق سلول هاي بنيادين ) از سال گذشته مركز تحقيقات پوست و سالك آغاز شده است و تا كنون نزديك به 20 بيمار با اين شيوه تحت درمان زيبايي قرار گرفته اند .
نيلفروش زاده با اشاره به اين كه اين جراحي پس از طي مراحل تحقيقاتي و دريافت تاييديه نهايي بزودي به مرحله درمان مي رسد ، گفت :
در روشهاي جوانسازي پوست و تزريق فيبروبلاست و پيوند مو جزو چند كشور نخست دنيا هستيم كه توانسته ايم علاوه بر جذب بيماران داخلي جلوگيري از مراجعه آنها به خارج از كشور مانع از سود جويي افراد غير متخصص شويم كه با تبليغ در شبكه هاي ماهوراه اي فارسي زبان ، به جذب بيماران از ايران به كشورهاي ديگر بويژه خليج فارس اقدام مي كردند .
نيلفروش زاده درباره بيماري سالك در اصفهان ( به عنوان يكي از بزرگترين كانونهاي شيوع اين بيماري ) گفت : نتايج آماري حاكي از كنترل بيماري سالك در استان اصفهان  و جلوگيري از رشد بيماري در دوره هاي شيوع آن است .
رئيس مركز تحقيقات پوست و سالك با اشاره به اين كه اين بيماري معمولا از يك دوره شيوع برخوردار است با ارائه آمار مقايسه اي سال 78و 83 گفت : آمارها حاكي از اين است كه تفاوت چنداني ميان تعداد مبتلايان در اين دوره وجود ندارد . در حالي كه تصور مي شد با افزايش جمعيت و رشد ساخت و ساز در مناطقي كه منبع اين بيماري اند ، در دوره هاي شيوع ، با افزايش تعداد مبتلايان مواجه شديم ، اما اين افزايش مشاهده نشده است .
نيلفروش زاده اين آمار را نشانه كنترل بيماري سالك عنوان كرد و گفت : ميزان مبتلايان سالك در استان اصفهان در سال 78 حدود 3 هزار و 336 نفر و در سال 83 ، 3 هزار و 400 نفر گزارش شده است .
وي اقدام هاي كنترلي مركز بهداشت استان اصفهان و دانشگاه علوم پزشكي و همچنين تحقيقات مركز پوست و سالك را در ارائه راهكار و كشف مناطق جديد منبع بيماري ، عامل اين كنترل دانست.
وي با بيان اين كه بيماري سالك در دنيا هنوز درمان قطعي پيدا نكرده است ، گفت : مركز تحقيقات پوست و سالك در سالهاي گذشته بر روي شيوه هاي درماني مختلف اين بيماري كار كرده است كه مهم ترين آن شيوه درمان سه گانه است .
همچنين در مراحل اوليه يا پاپولر. بيماري استفاده از TCA ( تري كلرو استيك اسيد ) گاهي موارد 90تا 100 درصد منجر به بهبودي بدون اسكار مي گردد و در مراحل پيشرفته يا مزمن بيماري همراه با ساير درمانهاي موضعي و تزريقي از جمله گلوکانتیم و نپتوستان نيز به كار رفته است .
در انجام واكسيناسيون نيز با همكاري دانشگاه تهران ، مركز تحقيقات پوست و جزام چند طرح در مورد واكسيناسيون انجام شده تاكنون موفقيت آميز نبوده است .
نيلفروش زاده گفت : هدف اصلي درمان در مراحل اوليه بيماري ، از بين بردن زخم ، به جاي نماندن اثر زخم سالك است كه گاه بسيار عميق و بد شكل مي نمايد .    
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.42971s, 19q