مرگ قطعی معتاد با مصرف آمپول های تقلبی ترک اعتیاد

۱۳۸۶/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4103
مرگ قطعی معتاد با مصرف آمپول های تقلبی ترک اعتیاد

دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر گفت: در پی ورود داروهای شیمیایی، گیاهی و کپسول های رنگارنگ داخلی و خارجی ترک اعتیاد به بازار، اخیرا آمپول هایی به نام نورجیزک از کشورهای شرقی وارد ایران شده که قربانیان آن معتادانی هستند که به امید ترک اعتیاد به تزریق این آمپول ها متوسل شده اند.

وی تصریح کرد: آمپول های "نورجیزک" با قیمت های بسیار پایین در بازار داروهای قاچاق عرضه می شود و این در حالی است که این دارو از مواد تقلبی و به صورت دستی و کاملا غیر بهداشتی تهیه می شود.

ابهری، اثرات مصرف آمپول نورجیزک که به منظور ترک اعتیاد مورد مصرف قرار می گیرد را ورم صورت و گردن عنوان کرد و افزود: دو ماه مصرف این آمپول به طور حتم منجر به مرگ قطعی معتاد می شود، همچنین هپاتیت C و ایدز نیز از دیگر نتایج استفاده از این آمپول است.

وی تاکید کرد: معتادانی که علاقمند به ترک اعتیاد خود هستند باید آگاه باشند که مصرف این دارو نه تنها اثری در ترک اعتیاد ندارد بلکه این دارو به نوعی مخدر بوده و مرگ دلخراش را به دنبال دارد و پیشنهاد می شود معتادان به جای خود درمانی و استفاده از اقلام خطرناک و کشنده به مراکز مجاز بهداشتی مراجعه کنند.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی، از دستگاههای قضائی و انتظامی خواست با اقدامات جدی و قاطعانه مانع ورود چنین داروهایی به کشور شوند.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.64013s, 18q