صورت در بیماری برص زودتر از سایر نواحی بهبود می یابد

۱۳۹۰/۱۱/۱۱ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 41812
سلامت نیوز : متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: نتایج یك تحقیق در بیمارستان پوست رازی تهران بر روی 63 مبتلا به بیماری ویتیلیگو -پیسی یا برص- نشان می دهد طی استفاده از روش فوتوتراپی -استفاده از اشعه- صورت زودتر از سایر نواحی بهبود می یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا 'زهرا حلاجی' افزود: در این بیماران، نواحی انتهایی اندام ها كمترین پاسخ درمانی را به روش فوتوتراپی داشته اند.

وی خاطرنشان كرد همچنین این تحقیق نشان می دهد هر چه بیماران برای انجام درمان ها زودتر مراجعه كنند، پاسخ آنان به درمان نیز بهتر است.

این متخصص پوست یادآور شد استفاده از روش اشعه درمانی به عنوان نخستین شیوه درمانی در فوتوتراپی به كار گرفته می شود كه در آن برای از بین بردن لك های بی رنگ پوست از اشعه استفاده می شود.

حلاجی افزود: اكنون در كشورهای اروپایی روی شیوه درمانی جدیدی كار می كنند كه در این شیوه برای مبتلایان ویتیلیگو، دو ماه از روش های فوتوتراپی استفاده و یك ماه استراحت می كنند كه گفته می شود این روش درمانی در بهبود بیماری، موثرتر عمل می كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mehdi tavakkol
با سلام
من بیماری هستم ساکن تهران که مدتیه رو پلکهام سفیدی کمرنگی ظاهر شده. میخواستم راهنماییک کنید که برای درمان کجا باید بیام و مراحلش چطوریه. سپاسگزارم
9.12388s, 20q