طرح استقرار 'دوستدار ایمنی بیمار' در 100 بیمارستان كشور آغاز شد

۱۳۹۰/۱۱/۱۲ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 41848
سلامت نیوز : رییس اداره حاكمیت بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از آغاز اقدامات اولیه برای استقرار طرح بیمارستان های دوستدار ایمنی بیمار در 100 بیمارستان كشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا 'پیغام حیدرپور' افزود: آموزش های مربوط به استقرار طرح 'بیمارستان های دوستدار ایمنی بیمار' با همكاری سازمان جهانی بهداشت آغاز شده است و وزارت بهداشت این آموزش ها را ادامه می دهد.

وی یادآور شد طرح استقرار 'بیمارستان های دوستدار ایمنی بیمار' در 10 بیمارستان بهارلو، فیروزگر، طالقانی، شهیدچمران و میلاد تهران، تبریز، اصفهان، فارس، زاهدان و شاهرود به صورت آزمایشی از سه سال پیش اجرایی شده است.

به گفته رییس اداره حاكمیت بالینی وزارت بهداشت، بیمارستان فارس در اجرای آزمایشی طرح 'بیمارستان های دوستدار ایمنی بیمار' در منطقه امرو -كشورهای واقع در مدیترانه شرقی- سازمان جهانی بهداشت، رتبه دوم را به دست آورده است.

حیدرپور گفت: طرح 'بیمارستان های دوستدار ایمنی بیمار'، دارای 20 استاندارد سازمان جهانی بهداشت از جمله برنامه عملیاتی برای بیمار، تعیین فرد مشخص برای ایمنی بیمار، كنترل عفونت، تفكیك زباله های بیمارستانی و اخذ رضایت آگاهانه قبل از عمل جراحی از بیمار است كه این استانداردها در قالب كتابی در اختیار بیمارستان ها قرار می گیرد.

وی خاطرنشان كرد این استانداردها در ابتدا در سطح اولیه اجرا شده و سپس به تدریج استانداردهای پیشرفته به آن افزوده می شود و سطح عملكرد بیمارستان ها براساس آن، بالا می رود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.06308s, 19q