کمیسیون زنان و خانواده در مجلس تشکیل می‌شود

۱۳۹۰/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 42081
سلامت نیوز : عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: طرح تشکیل کمیسیون زنان و خانواده با هدف بررسی تخصصی لوایح و طرحهای حوزه زنان و خانواده به هیات رئیسه مجلس ارائه شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ،زهره الهیان  افزود: با هدف توجه و تاکید بر قوانین زنان و نگاه تخصصی به این حوزه طرح ایجاد کمیسیون زنان و خانواده به مجلس ارائه شد.

وی تصریح کرد: مدتهاست که این طرح در حال بررسی و کار کارشناسی است و جوانب مختلف و ضرورتهای ایجاد آن سنجیده شده است. این طرح پس از بررسیهای نهایی به هیات رئیسه مجلس ارائه شد که امیدوارم در مجلس فعلی و یا در مجلس آینده به تصویب برسد.

الهیان با تاکید به محدودیتهای آیین نامه داخلی مجلس در خصوص ایجاد این کمیسیون گفت: ضرورت قانونگذاری تخصصی در حوزه زنان و خانواده سبب طرح این موضوع در مجلس شد زیرا لایحه ها و طرحهای حوزه زنان به جز کمیسیونهای آن نیاز به بررسی نگاه تخصصی داشت. به طور مثال لایحه حمایت از خانواده به جز طرح در کمیسیون قضایی نیاز به بررسی در چنین کمیسیون تخصصی داشت تا با نگاه کاربردی و تخصصی مشکلات شناسایی و اصلاح شود.

الهیان ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در اولین دیدار با زنان خطاب به نمایندگان زن تاکید داشتند در خصوص طرح هایی که در حوزه خانواده و زنان است نظرات خود را اعلام کنند زیرا آنان با مشکلات و معضلات این حوزه آشنایی بیشتر دارند.

به گفته این عضو فراکسیون زنان، این طرح تقدیم هیئت رئیسه شده است و در نوبت طرح در صحن مجلس است.

نماینده مردم تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حوزه زنان و خانواده گفت: ایشان خواستار تحقق نگاه اسلامی در حوزه زنان و خانواده شدند و راه حل رسیدن به چنین نگاهی تصویب قوانینی است که با نگاه اسلامی در این حوزه هماهنگ باشد در واقع اگر قوانین موجود فاقد نگاه اسلامی باشد این هدف محقق نمی شود و در حد حرف و شعار باقی می‌ماند.

الهیان با بیان اینکه رسالت جدی نمایندگان مجلس تصویب قوانینی است که متضمن نگاه اسلامی به خانواده باشد گفت: در قانون اساسی ما به عنوان یک قانون بالادستی براستیفای حقوق زنان در جامعه تاکید شده است. نباید قوانین حوزه زنان و خانواده پراکنده و غیر سیستماتیک باشد زیرا پیاده سازی رویکرد اسلامی در خانواده نیازمند هماهنگی و هم افزایی قوانین است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.65481s, 19q