‌نام ايران را در ليست كشورهاي عربي قرار داده‌اند

۱۳۸۶/۰۳/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4225
‌نام ايران را در ليست كشورهاي عربي قرار داده‌اند
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از روابط عمومي انجمن دندانپزشكي ايران در آستانه برپايي چهل و هفتمين كنگره سالانه انجمن دندانپزشكي ايران، علي يزداني رئيس اين انجمن با انتقاد از اقدام اخير FDI (فدراسيون بين‌المللي دندانپزشكي) گفت: همه ساله دندانپزشكان ايراني براي حضور در سمينار‌هاي بين‌المللي دندانپزشكي از طريق انجمن دندانپزشكي ايران اقدام مي‌كردند. اين در حالي است كه امسال FDI با قرار دادن نام ايران در رديف كشورهاي عربي منطقه، حضور دندانپزشكان ايراني در كنگره‌هاي بين‌المللي را تنها از طر يق يك شركت ثبت شده در دي ميسر مي‌داند.
وي با اعلام اين خبر افزود: اين در حالي است كه در تمام دنيا انجمن‌هاي دندانپزشكي به طور مستقيم با اين فدراسيون در تماس بوده و ثبت‌نام ايران از طريق يك شركت واسط عربي، اقدامي سوال برانگيز است.
يزداني با اشاره به اين‌كه ايران قديمي‌ترين عضو FDI در منطقه خاورميانه است، يادآور شد: قرار دادن نام ايران در فهرست كشورهاي عربي و در كنار كشورهايي كه از نظر وضع دندانپزشكي بسيار عقب هستند، در حالي انجام گرفته كه كشورهاي تركيه، افغانستان، مصر و ... هر يك به طور مستقل ‌‌و نه از طريق شركت دوبي‌ «اينديكس» مي‌توانند، ثبت‌نام كنند.
وي اظهار داشت: جاي پرسش دارد كه چرا ايران كه از نظر تعداد دندانپزشكان، دانشكده‌هاي دندانپزشكي، هيئت علمي مرتبط و ... در سطحي بالاتر از كشورهاي فوق قرار دارد، نمي‌تواند‌ مانند ساير كشورها به طور مستقل با FDI تماس برقرار كند.
يزداني با يادآوري اين‌كه اخيراً شركت ايندكس با داير كردن دفتري در تهران فعاليت خود را آغاز كرده تا جايي كه به طور مستقل قصد دارد، با برپايي كنفرانس‌هاي خبري نسبت به فعاليت مشكوك خود اطلاع‌رساني كند، تصريح كرد: در صورت ادامه اين روند، دندانپزشكان ايراني قصد دارند، با تحريم كليه كنفرانس‌ها و سمينارهاي FDI به ويژه كنگره‌اي كه قرار است، در اكتبر 2007 برپا شود از حضور در آن‌ها خودداري كنند.
وي گفت: فدراسيون بين‌المللي دندانپزشكي يك تشكل غيردولتي است كه بر اساس اساسنامه خود موظف است، براي اهداف حرفه‌اي، علمي و بهداشتي در سراسر جهان فعاليت كند و اقدامات شبهه برانگيز اخير با اساسنامه آن سازگار نيست.
يزداني افزود: برپايي كنگره چهل و هفتم انجمن دندانپزشكي ايران كه از 22 تا 25 خرداد‌ امسال در محل اجلاس سران كشورهاي اسلامي برپا مي‌شود، فرصتي مناسب است تا دندانپزشكان سراسر كشور در يك حركت منسجم درباره اين اقدام FDI مراتب اعتراض و نحوه برخورد با آن را عنوان كنند.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.4478s, 18q