چگونه براي تسكين درد بهترين داروي مسكن را انتخاب كنيم

۱۳۸۶/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4283
چگونه براي تسكين درد بهترين داروي مسكن را انتخاب كنيم

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در همين رابطه انجمن قلب آمريكا توصيه‌هاي گام به گامي را ارائه كرده است كه اين توصيه‌ها مي‌توانند به شما در انتخاب داروي مسكني كه هم براي قلب و هم براي معده مفيد باشد، كمك كند.

اين انجمن توصيه مي‌كند كه در گام نخست بهتر است با آسپرين يا استامينوفن (تيلنول) براي تسكين درد ماهيچه يا مفصل استفاده كنيد.

آسپرين براي قلب مفيد است و استامينوفن نيز باعث لخته شده خون نمي‌شود. اگر اين داروها تاثير نكردند در گام بعدي به اكثر افراد مصرف داروهاي غيراستروئيدي و ضد التهابي توصيه مي‌شود. اين انجمن توصيه مي‌كند كه ابتدا از ناپروكسين (آليو) و سپس از ايبوبروفن (ادويل) استفاده كنيد. داروهاي بعدي از اين گروه ديكلوفناك است اما در مصرف اين دارو بايد احتياط‌ هاي لازم انجام شود.

لازم به يادآوري است كه اين دارو تنها با تجويز پزشك در دسترس است و آخرين دارويي كه براي كنترل درد به عنوان گزينه آخر توصيه مي‌شود سلبريكس است. اين دارو عوارض جانبي دارد به طوري كه علاوه بر افزايش خطر تشكيل لخته‌هاي خوني در عين حال سرعت جريان خون در كليه‌ها كاهش يافته و خطر افزايش فشار خون وجود دارد.

به گفته متخصصان، مصرف داروهاي آسپيرين تيلنول ادويل و آليو براي تسكين درد به صورت هراز گاهي بلامانع است و جاي نگراني ندارد اما براي مصرف دائم و چندين نوبت در هفته حتما بايد با پزشك متخصص مشورت شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3347s, 19q