خوشبو کننده های هوا را حذف کنید

۱۳۹۰/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 42923
سلامت نیوز: اسپری ها دارای آلاینده های شیمیایی حساسیت زا هستند لذا از خوشبوکننده های هوا استفاده نکنید...

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این مطلب که بعضی افراد برای خوشبو کردن فضای داخل منزل از اسپری های خوشبو کننده هوا استفاده می کنند، بیان داشت: از آنجا که این اسپری ها دارای آلاینده های شیمیایی حساسیت زا هستند لذا توصیه می شود افراد برای خوشبو کردن فضای داخل منزل از این اسپری ها استفاده نکنند.

دکتر لوک زاده در ادامه با اشاره به آلاینده منوکسیدکربن خاطرنشان ساخت: این آلاینده از آلاینده های خطرناک داخل منزل است که در اثر استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد تولید می شود بنابراین توصیه می شود برای پیشگیری از مسمویت با منوکسیدکربن روزی چند مرتبه پنجره ها را باز نموده تا هوا در فضای داخل منزل جریان پیداکند.

وی همچنین متذکرشد: در صورت استفاده از شومینه از خروج هوا و مسدود نبودن دودکش ها مطمئن شوید و همچنین افراد از استاندارد بودن اجاق گاز نیز مطمئن شوند و مرتب نیز از هود استفاده کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد متذکرشد: رطوبت داخل حمام نیز از دیگر مواردی است که باید دقت لازم در آن صورت بگیرد.

این متخصص طب کار افزود: افراد ضمن رعایت تهویه مناسب حمام رطوبت موجود در فضای حمام را با خشک کردن سطوح حمام کاهش دهند چرا که رطوبت داخل حمام باعث رشد قارچ ها می شود.
دکتر لوک زاده تصریح کرد: بعضی افراد برای از بین بردن حشرات و جوندگان داخل آشپزخانه از حشره کش ها استفاده می کنند که این مواد باعث تحریک چشم، بینی و گلو می شود که توصیه می شود برای کنترل حشرات و جوندگان مواد غذایی را در فضای بیرون نگهداری نکنند و در صورتی که افراد مجبور به استفاده از حشره کش ها شدند حتما پنجره ها را باز کرده و بلافاصله از محیطی که حشره کش زده شده خارج شوند.

منبع : همصدا
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
16.31221s, 18q