مصرف مداوم شامپوی ضدشوره تاثیری در سفید شدن مو ندارد

۱۳۹۰/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 43662
سلامت نیوز: یک متخصص پوست و مو گفت: سفید شدن مو بیشتر ارثی است و اینکه برخی فکر می‌کنند مصرف مداوم شامپوی ضدشوره سبب سفید شدن مو می‌شود پایه علمی ندارد.

حبیب انصارین در گفت‌وگو با فارس در مورد بی‌تاثیر بودن مصرف برخی شامپوهای ضد شوره در درمان تصریح کرد: ‌ابتدا باید قبل از هرگونه درمان نوع شوره مشخص شود که علت ایجاد شوره از کجاست.

وی ادامه داد: شاید برخی شوره‌ها به دلیل خشکی پوست، اگزماپسویاریس یا حالت تحریکی ایجاد شود که در نهایت هر یک با شامپوی مخصوص خود درمان می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن پوست اضافه کرد: برخی خودسرانه برای درمان شوره سر به داروخانه مراجعه کرده و شامپوی ضد شوره می‌خرند در حالی که متخصص پوست و مو براساس معاینه‌ای که انجام می‌دهد باید نوع دارو یا شامپو را مشخص کند.

انصارین در پاسخ به اینکه حتی برخی شامپوهای گرانقیمت خارجی در درمان شوره سر بی‌تاثیرند گفت: گران بودن و خارجی بودن شامپو دلیلی بر بهتر بودن آن نیست. شاید یک شامپوی باکیفیت ایرانی به مراتب تاثیر بیشتری در درمان داشته باشد.

این متخصص پوست و مو در مورد تاثیر مداوم شامپوی ضدشوره در سفید شدن مو گفت:‌ سفید شدن مو منبع ژنتیکی دارد که  سلولهای ملانوسیت رنگدانه‌های خود را از دست می‌دهند و مصرف شامپوهای ضدشوره هیچ ربطی به این مورد ندارد.

وی خاطرنشان کرد: حتی برخی رنگ‌کردن مداوم مو را دلیلی برای سفید شدن مو می‌دانند در حالی که رنگ بر روی ساقه مو قرار می‌گیرد و کاری با سلولهای رنگدانه‌ای مو ندارد و می‌توان گفت تنها بخشی از استرس، تغذیه نامناسب و بیماریهای ژنتیک در این امر دخیلند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.82604s, 19q