سلامت نیوز: پژوهشگران آمریکایی دریافتند که مصرف روزانه مکمل های غذایی حاوی ویتامین A از ابتلا به سرطان پوست به ویژه در زنان جلوگیری می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، تیم پژوهشگران آمریکایی دریافتند که مصرف مکمل‌های غذایی حاوی ویتامین A خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می‌دهد.

تحقیقات این پژوهشگران نشان داد: ماده رتینول که بخش اساسی ویتامین A را تشکیل می‌دهد، از بیماری سرطان پوست پیشگیری می‌کند.

این تحقیقات نشان داد: اثر ویتامین A در پیشگیری از سرطان پوست در زنانی که در معرض بیشترین میزان نور خورشید قرار داشتند، قویتر بود.

بر اساس این تحقیقات، ماده رتینول در واقع از انسان در برابر ابتلا به سرطان پوست جلوگیری می‌کند.

اما در جریان تحقیقات روشن نشد که بین ویتامین A موجود در غذا و کاهش خطر ابتلا به بیماری سرطان پوست ارتباطی وجود دارد.

جگر، شیر و تخم مرغ منابع سرشار ویتامین A هستند.

در این تحقیقات همچنین روشن نشد که مصرف کاروتینوید موجود در میوه و سبزیجات نظیر هویچ و گوجه فرنگی باعث هرگونه کاهش در خطر ابتلا به سرطان پوست می‌شود.

این در حالی است که تحقیقات گذشته روی موشها نشان داده بود رتینول و کاروتینوید می‌تواند تومورهای سرطانی را کوچک کند.

در این تحقیقات جدید خطر ابتلا به سرطان در 69 هزار و 635 مرد و زن 50 تا 76 سال که ویتامین A را از طریق غذا یا مکمل های غذایی دریافت کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

این تحقیقات روشن کرد: استفاده از رتینول به طور منظم خطر ابتلا به سرطان پوست را به میزان 60 تا 74 درصد در افرادی که به طور روزانه دوزهای بالاتر از 1200 میلی گرم از آن را دریافت کردند، کاهش داد.

اما با این وجود، کلر نایت از مرکز تحقیقات سرطان انگلیس گفت: ما توصیه نمی‌کنیم که مصرف مکمل های رتینول با اتکا به این تحقیقات آغاز شود به ویژه که دوزهای بالای آن ممکن است باعث مسمومیت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =