يك متخصص تغذيه:

كاهش ویتامین «ب» منجر به ایجاد درماتیت، خارش و واكنش‌های پوستی می‌شود

۱۳۹۰/۱۲/۱۹ - ۱۹:۰۴ - کد خبر: 44066
سلامت نیوز : یك متخصص تغذیه با بیان اینکه نیاسین از خانواده ویتامین B است و به حفظ رطوبت و جوانی پوست كمك می كند، گفت: این ویتامین با خاصیت ضد التهابی موجب بهبود تحریكات پوستی در مبتلایان به پسوریازیس می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز ، دكتر احمد رضا درستی در گفت وگو با ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشكی تهران، اظهار داشت: كاهش ویتامین B منجر به ایجاد درماتیت، خارش و واكنش‌های پوستی می‌شود بنابراین باید در رژیم غذایی افرادی كه دچار التهابات پوستی و پسوریازیس هستند از منابع حاوی این ویتامین مانند تخم مرغ، موز و برنج استفاده شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با تاكید بر اینكه مواد غذایی حساسیت زا باید از رژیم غذایی مبتلایان به پسوریازیس و خشكی پوست حذف شود، گفت: مواد حساسیت زا در ادویه‌ها و افزودنی‌های صنعتی وجود دارد.

این متخصص تغذیه با اشاره به تاثیر مصرف ویتامین D در بهبود مبتلایان به پسوریازیس گفت: این ویتامین از رشد و تكثیر بیش از حد سلول‌ها در بدن جلوگیری می‌كند و با توجه به اینكه در این بیماری سلول‌های پوستی به طور غیرطبیعی تكثیر می‌شوند، كمبود ویتامین D نیز موجب تشدید علایم بیماری می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: مصرف گوشت قرمز موجب تشدید التهاب پوست در مبتلایان به این عارضه می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.98028s, 19q