ارائه جديدترين دستاوردهاي ترميم دندان با كمك سلول‌هاي بنيادي

۱۳۸۶/۰۳/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4435
ارائه جديدترين دستاوردهاي ترميم دندان با كمك سلول‌هاي بنيادي

به گزارش  سلامت نیوزبه نقل از روابط عمومي انجمن دندانپزشكي ايران، چهل و هفتمين كنگره سالانه انجمن دندانپزشكي ايران از روز سه شنبه 22 خردادماه به مدت چهار روز در محل اجلاس سران كشورهاي اسلامي برگزار مي‌شود.
مجتبي وحيد گلپايگاني ، دبير اين كنگره با اعلام خبر فوق گفت: در اين كنگره همچنين مباحث نوين در زمينه پيشگيري و درمان كنترل عفونت دهان و دندان، كاربرد ليزر در دندانپزشكي و بهداشت دهان و دندان در قالب هاي سخنراني، پانل، پوستر و كارگاه هاي علمي به متخصصان معرفي مي شود.
وي افزود: در پانل ويژه اين كنگره سخنرانان در مورد مطالبي همچون نانوتكنولوژي، دندانپزشكي زيبايي، درمان هاي مختلف در دندانپزشكي مانند ايمپلنت و درمان ريشه دندان به سخنراني پرداخته و با شركت كنندگان به بحث و تبادل اطلاعات مي پردازند.
وي اظهار داشت: معرفي درمان هاي جديد اندودونتيكس براي پر كردن كانال ريشه دندان از سوي متخصصان اين رشته از ديگر برنامه هاي اين كنگره چهار روزه را تشكيل مي‌دهد.
گلپايگاني از نانوتكنولوژي به عنوان شيوه نوين ديگري نام برد كه طي سال هاي اخير به ويژه در رشته دندانپزشكي بسيار تحول يافته است.
وي يادآور شد: پيشرفت مواد دندانپزشكي طي سال هاي اخير مرهون نانوتكنولوژي بوده است.
به گفته دبير چهل و هفتمين كنگره انجمن دندانپزشكي ايران، مواد جديد نانوتكنولوژي بسيار ريزتر و ميكروسكوپي تر از واحد ميكرو بوده كه افزايش دقت و بهبود نتيجه عمل را به همراه دارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.08299s, 18q