نمايشگاه ايران مد فرصتي براي نمايش توانمنديهاي توليد تجهيزات پزشكي است

۱۳۸۶/۰۳/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4454
نمايشگاه ايران مد فرصتي براي نمايش توانمنديهاي توليد تجهيزات پزشكي است
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، ابراهيم متوليان، در مراسم افتتاح نمايشگاه ايران مد دهم، افزود:‌ امروزه تجهيزات پزشكي جزء لاينفك سيستم سلامت كشورهاست و كيفيت اين دستگاهها ارتباط مستقيمي با حفظ جان انسانها دارد به همين علت دقت در خريد و نگهداري اين دستگاهها از اهميت بالايي برخوردار است و نظارت دقيقي مي‌طلبد كه بايد با نيازسنجي و اطلاعات دقيق انجام شود.
وي گفت: در نمايشگاه ايران مد كه از 21 تا 24 خرداد در محل نمايشگاههاي بين‌المللي برگزار مي‌شود، 600 شركت فعال در زمينه تجهيزات پزشكي، دارو و خدمات سلامت حضور دارند كه 150 شركت آن وارداتي، 320 شركت توليد كننده و بقيه در بخش خدمات فعاليت مي‌كنند.
وي افزود:‌ هدف از برپايي اين نمايشگاه، معرفي توانمنديهاي توليد و صادراتي تجهيزات پزشكي و دارويي كشور، نمايش آخرين تكنولوژيهاي روز دنيا، تعامل بين توليدكنندگان داخلي و خارجي به منظور ارتقاي توان داخلي و ايجاد زمينه انتقال تكنولوژي و فراهم شدن زمينه صادرات اين تجهيزات به خارج به منظور اجراي ماده 87 قانون برنامه توسعه چهار است.
بر اساس ماده 87 قانون برنامه توسعه چهارم وزارت بهداشت بايد 30 درصد ارز مورد نياز واردات تجهيزات و ملزومات پزشكي را از محل صادرات تجهيزات، دارو و خدمات سلامت تامين كند.
در زمان حاضر سالانه حدود 70 ميليون صادرات كالا و تجهيزات پزشكي به خارج داريم در حالي كه ميزان واردات ما در اين زمينه حدود يك ميليارد دلا در سال است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
36.02948s, 18q