21 فروردین؛ آغاز توزیع اینترنتی کارت آزمون دکتری

۱۳۹۱/۰۱/۱۴ - ۰۹:۴۵ - کد خبر: 44784
سلامت نیوز: مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به جزییات دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری، از آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه این آزمون از روز دوشنبه 21 فرودین ماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری آزمون دکتری در روز جمعه 25 فروردین ماه، گفت: دومین آزمون دکتری با رقابت 178 هزار و 598 داوطلب در 285 کد رشته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دومین آزمون دکتری در 9 گروه امتحانی، تصریح کرد: برخلاف آزمون سال گذشته، آزمون دروس اختصاصی در نوبت صبح و آزمون دروس عمومی در نوبت بعدازظهر برگزار می‌شود.

توکلی در خصوص ضرایب دروس امتحانی نیز، گفت: آزمون عمومی شامل دروس زبان با ضریب 2 و استعداد تحصیلی با ضریب یک است، همچنین مجموع دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب 4 در نظر گرفته شده است، همچنین ضرایب دروس اختصاصی داوطلبان گروه علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس بر اساس جدول شماره 11 مندرج در دفترچه راهنما ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه هنوز تعداد سوالات آزمون دکتری تخصصی مشخص نیست، خاطرنشان کرد: ولی با توجه به تغییری که در ضرایب انجام شده ، تاثیر دروس تخصصی کاملا محسوس است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به توزیع کارت داوطلبان آزمون دکتری از 21 فرودین ماه، اظهار کرد: کارت شرکت در این آزمون طی روزهای 21 تا 24 فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org توزیع می‌شود.

وی اعلام نتایج اولیه آزمون در سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در سوم خرداد ماه 91 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه آزمون مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، باید از چهارم تا هفتم خرداد ماه 91 پس از دریافت دفترچه راهنما نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

توکلی از اعلام نتایج نهایی آزمون در 20 شهریور ماه خبر داد و اظهار کرد: قبول‌شدگان مرحله اول تا سه برابر ظرفیت بر اساس80 درصد نمره آزمون و20 درصد معدل دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند که پس از اعلام نتایج مصاحبه، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در 20 شهریور ماه اعلام می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.7256s, 18q