ابداع شيوه نوين درمان سرطان مادرزادي چشم كودكان

۱۳۸۶/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4542
ابداع شيوه نوين درمان سرطان مادرزادي چشم كودكان
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري بي بي سي، يافته هاي جديد پژوهشگران موسسه نورولوژي دانشگاه جود در آمريكا نشان مي دهد شيوه نوين شيمي درماني چشم كه بجاي از بين بردن سلول هاي سرطاني به صورت منطقه به منطقه به طور نامنظم به آن ها حمله مي كند در درمان سرطان هاي چشمي تاثير بيشتر و بهتري دارد.
بنابراين گزارش، به گفته پزشكان شايع ترين عامل ايجاد سرطان چشم در كودكان عارضه رتبنوبلاستوما يا همان سرطان عفوني پرده شبكيه چشم است كه روش هاي شيمي درماني سنتي يا تجويز داروهاي مرتبط هيچ تاثير مثبتي در درمان اين بيماري ندارد.
اين گزارش حاكي است، بيماري رتينوبلاستوما عارضه بدخيم مادرزادي است كه صورت ارثي يا به خوبي خود بروز كرده و شامل سلول هاي برگرفته شده از رتينوبلاست هاي توموري و سرطاني است.
به گفته پزشكان اين بيماري به صورت رتينوبلاستوماي اندو فيتيك كه لايه داخلي شبكيه مربوط بوده و به طرف كره چشم انتشار مي يابد و ديگري موسوم به رتينوبلاستوماي اگزوفيتيك است كه در لايه خارجي شبكيه باعث ايجاد اختلال ني شود خود را نشان مي دهد.
بنابراين گزارش، مطالعات انجام شده دكتر داير و ساير همكاران تحقيقاتي اش هم اكنون بر روي چشم هاي سرطاني موش هاي نوزاد تاثير مثبت و قابل ملاحظه اي داشته و باعث اميدواري است كه با تعميم اين روش به طور كلي سرطان چشم كودكان ريشه كن شود.
اين گزارش حاكي است، از ديگر مزاياي اين روش شيمي درماني نوين مي توان به توليد كمتر توكسيك كه نوعي سم چشمي است و معمولا پس ازدرمان هاي شيمي درماني در چشم مي شود اشاره كرد و همچنين اين روش شانس بينايي را در كودكان افزايش مي دهد، آمارها نشان مي دهد سالانه عارضه تورم و عفونت پرده شبكيه چشم يا هامن رتينوپلاستوما در پنج هزار كودك درسطح جهان ايجاد مي شود به طوريكه در تمام آن ها به صورت تدريجي باعث ايجاد سرطان وعوارضي چون كاهش بينايي و پاسخ ندادن به نور در چشم كودكان مي شود.
يادآور مي شود، نتايج كامل تحقيقات انجام شده پزشكان در جلد دوم شماره ماهانه مجله نيچر به چاپ رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.68328s, 18q