پیوند رحم امکان پذیر است

۱۳۸۵/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 543
پیوند رحم امکان پذیر است

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان در شماره اخیر نشریه معتبر «مامایی و پزشکی زنان» اعلام کردند: نخستین اعمال جراحی صورت گرفته در زمینه پیوند رحم از بیمارن مرگ مغزی و موارد مشابه به بیماران نیازمند، گویای آن بوده است که شبکه های اهدا و پیوند اندام های حیاتی بدن از این پس می توانند بر روی پیوند رحم نیز حساب ویژه ای باز کنند.

گروهی از محققان بیمارستانی در نیویورک پس از 6 ماه بررسی دقیق به این نتیجه مهم نائل شدند.

در این بررسی مشخص شد که تنها از طریق یک شبکه فعال در زمینه دریافت اعضای اهدایی و معرفی به بیماران نیازمند، اندام های حیاتی حدود 1800 مورد مرگ مغزی شناسایی شدند که در 150 مورد از آنها عمل جراحی پیوند چندین عضو حیاتی صورت گرفت که دراین میان 9 مورد عمل پیوند رحم بوده است.

رحم های اهدایی بدون پیچیدگی های خاصی در 8 مورد به راحتی از بیماران مرگ مغزی جدا شده و در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

بر اساس گزارش زی نیوز، دانشمندان امیدوارند تا با بهره گیری از فناوری های نوین دانش اعمال جراحی گام های بلندی دراین زمینه بردارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
Fahimeh
سلام.ايا پيوند رحم در ايران انجام ميشود؟هزينه؟
ملکه
عملیات پیوندرحم درکجاودرکدام کشورجهان اجرامیشود
سلام من 25سال دارم ودارای مشکل سندروم راکی تانسکی ایا برای بچه دار شدن میتوانم روی پیوندرحم حساب کنم یاامیدی به این روش نیست ممنونم
فرح نعيمي
سلام
من 40 سال سن دارم و در سال 1386 بدليل سرطان رحم جراحي هيسركتومي كامل انجام دادهام . هيچ فرزندي ندارم چون اين اتفاق در سال نخس ازدواجم رخ داد. ميخواستم اطلاعات كاملتري در زمينه پيوند رحم داشته باشم و آيا اين پيوند فقط شامل رحم است يا تخمدانها را نيز ميتوان پيوند زد؟ متشكرم
4.05889s, 23q