سلامت نیوز : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد: در حال حاضر با کمبود تکنیسین اتاق عمل در کشور مواجهیم که مهم‌ترین دلیل آن کم بودن اعضای هیات علمی دانشگاه‌هاست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر صدیقه حنانی در حاشیه همایش بزرگداشت تکنولوژیست‌های اتاق عمل در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت»‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر 8000 نفر در این رشته مشغول به تحصیل هستند که با این وجود در این رشته با کمبود مواجهیم.

وی ادامه داد: به دلیل این کمبودها، پرستاران بیشتر کارهای اتاق عمل را انجام می‌دهند و این در صورتی است که کار پرستاران مراقبت بالینی است نه انجام کارهای اتاق عمل.

حنانی با بیان اینکه مدت پنج سال است که این روز با نام «تکنولوژیست‌های اتاق عمل در جهان» ثبت شده است، افزود: در ایران سومین سالی است که این روز بزرگداشت می‌شود و این برای این است که جایگاه فعالان این رشته تبیین شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در حال حاضر 420 دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه تهران داریم، اضافه کرد: امسال تعداد ورودی‌ها به 60 نفر رسیده که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

حنانی در پایان اظهار کرد: این رشته در مقطع کارشناسی تدریس می‌شود و اگر به سطح کارشناسی ارشد و PhD ارتقا پیدا نکند. از نظر شاخص مدیریتی قابل تایید نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha