سلامت نیوز : دکتر امیر میرباقری فوق تخصص گوارش و کبد و عضو هیئت علمی بیمارستان امیر اعلم مقالات متعددی در ژورنال‌های مختلف به چاپ رسانده و شیوه های درمانی متفاوتی را در زمینه گوارش و کبد ابداع کرده بود.

همچنین وی عضو دانشگاه علوم پزشکی اهواز و سرپرست بخش داخلی بیمارستان ایرانیان دوبی بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ بنا بر اعلام مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی دزفول، حادثه گازگرفتگی در در دزفول رخ داد و طی این حادثه  سید امید میرباقری، سید امیر میرباقری و سید نادر میرباقری که هر سه برادر بوده‌اند و نظام الدین پزشکی جان باختند.

مرتضی همایون نسب، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول در این باره گفت: این حادثه بر اثر نشت گاز مونواکسید کربن در منزل یک پزشک در دزفول اتفاق افتاده است در این حادثه علاوه بر پزشک و ۲برادر وی یک نفر مهمان آنان که وی نیز پزشک بوده جان خود را از دست داده‌اند.

وی اضافه کرده: یکی از نزدیکان این پزشکان که صبح روز جمعه از غیبت آنان نگران شده با مراجعه به منزل وی متوجه وقوع این حادثه شده و با اورژانس و نیروهای امدادی تماس می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول افزود: متأسفانه هنگام حضور مأموران امدادی در محل حادثه، هر ۴نفر بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده بودند. وی استفاده از دودکش و کلاهک غیر استاندارد را علت وقوع این حادثه عنوان کرده است.

در پی کاهش نسبی دمای هوا از شب گذشته در دزفول، استفاده از وسایل گرمازا در این شهرستان افزایش یافته است.

مرحوم دکتر سیدامیر میرباقری در سال 1337در شهر تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان پهلوی (سابق) در سال 1342 و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان بایندر آغاز کرد و در سال 1355 موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. مرحوم میرباقری تحصیلات عالی خود را در سال 1355 در رشته پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه اهواز آغاز کرد و در سال 1363 فارغ‌التحصیل شد.

وی در سال 1367 موفق به اخذ درجه تخصص در رشته بیماریهای داخلی از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران  شد. او سپس تحصیلات فوق‌تخصصی خود را در رشته گوارش در دانشگاه علوم پزشکی تهران و در سال 1370 به پایان رساند.

وی دوره‌های تکمیلی آندوسونوگرافی را در دانشکدة کلینیک بورد دانشگاه پاریس (کشور فرانسه) گذراند. وی در سالهای اخیر به عنوان عضو هیئت علمی و دانشیار گروه داخلی در بخش گوارش بیمارستان امیراعلم به خدمت رسانی به بیماران مشغول بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از سال 75-1363 ، عضو هیئت تحریریه مجله علوم پزشکی اهواز به مدت 3 سال، عضو هیئت بررسی طرح‌های تحقیقاتی پژوهشی دانشگاه اهواز به مدت 3 سال، سرپرست بخش داخلی بیمارستان ایرانیان دبی به مدت 3 سال، سرپرست اجرای کنفرانس‌های علمی بیمارستان ایرانیان دبی به مدت 3 سال و عضو هیئت تحریریه مجله علمی بیمارستان ایرانیان به زبان انگلیسی به مدت 4 سال بخشی از سوابق این استاد فقید بود.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دکتر امیر میرباقری صبح امروز در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده می‌شود

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =