کشف تاثير هورمون طبيعي پي پي بر کاهش وزن

۱۳۸۵/۱۱/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 703
کشف تاثير هورمون طبيعي پي پي بر کاهش وزن
به نقل از خبرگزاري آلمان: امپريال کالج لندن اعلام کردند اين هورمون هم اکنون تنها به صورت تزريقي قابل استفاده است اما در چند سال آينده به صورت آدامس و اسپري بيني عرضه مي شود.
بنابراين گزارش: به گفته محققان پلي پپتيد پانکراس پي پي که در بدن توليد شده و سيگنال سري را ارسال مي کند مي توان به صورت مصنوعي ساخت.
اين گروه تحقيقاتي چندي پيش اين هورمون را که اشتها را کنترل مي کند يافتند.
اين هورمون به عنوان واسطه عصبي عمل مي کند و به مغز فرمان مي دهد که فرمان سري صادر کند.
تا پيش از اين پي پي به عنوان هورمون پانکراس  شناخته شده بود که مانع از حرکات خودبخودي داده مي شود.
اين گزارش حاکيست: محققان دريافتند در بدن برخي افراد اين هورمون بيشتر از سايرين ترشح مي شود.
آزمايش بر روي 35 نفر که اضافه وزن داشتند نشان داد درمان و کاهش وزن با کمک اين هورمون در آن ها موثر است.
اين گزارش حاکي است: هم اکنون تنها از طريق تزريقي مي توان از اين روش هورمون درماني استفاده کرد و براي تاثيرگذاري آن بايد اين تزريق هر روز صورت گيرد.
محققان تاکيد کردند براي امتحان تاثير شکل ديگري از داروي ساخته شده از اين هورمون 3 ميليون و سيصد هزار يورو هزينه لازم است که احتمالاً شکل جديد به صورت آدامس و اسپري بيني خواهد بود.
براي نخستين بار تاثير هورمون پي پي در گروهي از بيماران مبتلا به سرطان پانکراس مشخص شد که ميزان زيادي از اين هورمون در بدن آن ها ترشح مي شود و مدت زمان طولاني وزن آن ها کم بود و لاغر باقي مانده بودند.
محققان تاکيد کردند اين هورمون به هيچ وجه عوارض ندارد، البته 5 تا هشت سال وقت لازم است تا اين هورمون به عنوان داروي درماني به بازار عرضه شود.
بر اساس اين گزارش: هم اکنون از هر پنج نفر يک نفر چلق است و تا سال 2010 اين تعداد به يک نفر  از 3 نفر مي رسد و به همين دليل محققان معتقدند روش هاي مقابله پيشگيري و درمان چاقي بيشتر بايد مورد تحقيق و بررسي قرار گيرد تا با اين معضل جديد قرن بيست و يکم مقابله شود.
بيشتر داروهاي کشف شده در اين زمينه تا به حال کمتر تاثير گذاري از خود نشان دادند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.27057s, 18q