کشف روش جديدي در درمان بي خطر سرطان با استفاه ازنانو

۱۳۸۵/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 756
کشف روش جديدي در درمان بي خطر سرطان با استفاه ازنانو
 به نقل از پايگاه خبري CNN: محققان دانشگاه ميشيگان به سرپرستي دکتر فيلبرت با اضافه کردن ريز ذرات ملکولي بافتهاي بدن به بافتهاي سرطاني و همچنين با دنبال کردن آنها مي توانند سلولهاي آسيب ديده سرطاني را نابود کنند و به اين ترتيب از رشد بيشتر سرطان در بدن جلوگيري مي کنند.
بنابراين گزارش، دانشمندان شاخصي تعيين کرده اند که طي آن از خلاصه اي ازفعاليت هاي فلور سانس شيميايي درون پوششهاي بيولوژيکي به عنوان معيار استفاده مي کنند.
اين ذرات ريز که درون سلولها نفوذ مي کنند اطلاعاتي نظير ميزان محتويات اکسيژن درون سلولها را تعيين مي کنند.به گفته رئيس اين تيم تحقيقاتي دانشمندان ازروي تغييرات رنگ اين واکنش هاي فلورسانس اطلاعات لازم را استخراج مي کنند.
همچنين نوري که دراثر فلورسانس ايجاد مي شود درسلولها باعث انجام تصوير برداري 3 بعدي از سلولها خواهد شد.
به گفته دکتر فيلبرت در نورونهاي عصبي اکسيژن موجود در آن باعث احتراق بيشتر اين واکنش ها شده و تصاوير بهتري ايجاد مي شود.
اين گزارش حاکيست، اين ذرات ملکولي که به داخل بدن اضافه مي شوند درون پوشش طلا در ابعاد نانو قرار دارند.
پزشکان معتقدند اين ذرات ريز براحتي قادرند با سلولهاي سرطاني مقابله کنند چرا که ورقه هاي نازک طلا حدمعيني از گرما را براي از بين بردن سلولهاي سرطاني ايجاد مي کنند چرا که واکنشهاي مادون قرمز در آنجا صورت مي گيرد.
روش هاي قبلي درمان سرطان که در گذشته انجام مي شد اگر چه با استفاده از حرارت سلولهاي سرطاني را نابود مي کرد ،اما دراين فرآيند سلولهاي سالم ساير بافتها نيز آسيب مي ديد و عوارض جانبي ديگري به دنبال داشت.
در اين روش با استفاده از يک فرکانس شخصي دانشمندان نتايج مطلوبي را در درمان سرطان پروستات در موش هاي آزمايشگاهي به است آورده اند.
يادآور مي شود؛ نتايج کامل اين پژوهش در شماره جديد مجله اختراعات نانوتکنولوژي ملي آمريکا به چاپ رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.63286s, 18q