مشاور وزير بهداشت: قوه قضائيه پرونده علي اكبري را پيگيري مي كند

۱۳۸۵/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 768
مشاور وزير بهداشت: قوه قضائيه پرونده علي اكبري را پيگيري مي كند

خبرگزاري انتخاب : احمد نجابت، مشاور وزير و مدير كل دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايتهاي وزارت بهداشت در گفتگو با فارس افزود: انرژي درماني مانند برخي روشهاي ديگر از جمله طب سوزني يا گياه درماني در علم پزشكي به عنوان روشهاي جايگزين مطرح است و مبناي علمي دارد، اما نه هر كه سر بتراشد قلندري داند.

وي اضافه كرد: در ايران هر نوع فعاليت پزشكي و تبليغات پزشكي بايد با مجوز وزارت بهداشت باشد و نمي شود به هر كسي كه ادعاي انرژي درماني يا درمان سرطان يا كشف يك داروي جديد كرد، اجازه فعاليت داد مگر اينكه مدرك معتبر علمي داشته باشد و بتواند ادعاي خود را ثابت كند.

وي گفت: ما در وزارت بهداشت هر شخصي را كه ادعايي داشته باشد، به معاونتهاي پژوهشي، آموزشي، دارويي و معاونت سلامت وزارت بهداشت هدايت مي كنيم، در آنجا پرونده و مداركشان بررسي مي شود و اگر تأييد شد به او اجازه فعاليت داده مي شود، در همه جاي دنيا نيز چنين است.

مشاور وزير بهداشت اضافه كرد: در سالهاي گذشته جنگ، گرفتاريهاي خارجي و داخلي و فعاليتهاي دشمنان ضد انقلاب باعث شد بعضي ها و بعضي مسؤولان غفلت كنند و نظارت كارآمد نباشد و در اين ميان بعضي ها با عناوين مختلف از جمله هيپنوتيزم، انرژي درماني يا كشف داروهاي ضد سرطان، سلامت مردم را به خطر انداخته اند، اما بعد از تشكيل دولت نهم و سياستهاي جديد دولت و شخص وزير بهداشت، قرار شد اين مسايل ساماندهي شود.

نجابت گفت: اكنون در وزارت بهداشت سياست اين است كه از هر كشف و اختراع جديد كه مبناي صحيحي داشته باشد استقبال مي شود، اما متأسفانه اين مدعي انرژي درماني بدون توجه به اين مسايل كارش به جايي رسيده كه به عنوان مثال در استان فارس و در شهر مرودشت در استاديوم فوتبال، دهها، صدها و بلكه هزاران نفر را يك جا جمع كرد و از هر كدام 5 يا 6 هزار تومان گرفت تا از جلوي آنها رد شود و دست تكان دهد.

مدير كل دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايتهاي وزارت بهداشت اضافه كرد:  جديداً با خواهر اين آقاي علي اكبري صحبت مي كرديم، خواهرش گفت كه او تحصيلاتي ندارد و كارهاي او يك حالت تجربي دارد حتي ادعا كرد كه او در زماني كه بچه بود، اذان مي گفت و بيماران بيمارستاني كه نزديك خانه ما بود، خوب مي شدند. اما من به او گفتم كه در هر صورت بايد مدارك علمي داشته باشد.

وي اضافه كرد: حدود 10 سال پيش هم وي به آقاي دكتر علويان كه قبلاً در دانشگاه بود و اكنون معاون سلامت است، معرفي شد و دكتر علويان از او خواست كه اگر بتواني بيماري را درمان كني در بخش به تو بيمار مي دهيم، اما او حاضر نشد.

مشاور وزير بهداشت ادامه داد: متأسفانه برخي افراد مسؤول و غيرمسؤول به دلايل حسن نيت از وي دفاع مي كنند.
نجابت گفت: البته اين فرد يك تعدادي CD و عكس و فيلم از برخي افراد و مسؤولان دارد كه مدعي است پيش آنان رفته و آنان خوب شده اند، اما كارهاي او هيچ مبناي علمي ندارد.

وي افزود: اين فرد ادعاهاي ديگر هم دارد كه من در دنيا مشهورم؛ چون سابقاً در كشور سوئيس بوده است. ما هم به او گفتيم اگر جاي ديگر به شما اجازه كار مي دهند، برويد آنجا خدمت كنيد، براي آنان انرژي درماني كنيد اگر مي گذارند اما وزارت بهداشت يقيناً با اين موارد برخورد مي كند و اجازه نمي دهد هر كسي با سلامت مردم بازي كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.59923s, 18q