زندگی را به کام خود تلخ نکنید

۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 81216
زندگی را به کام خود تلخ نکنید
سلامت نیوز : نسرین فکر می کند زندگی اش به بن بست رسیده ، دلیلش هم این است که احساس می کند همسرش او را دوست ندارد، او چند وقت پیش از شوهرش خواسته بود سند آپارتمان شان را به نام او بزند اما همسرش با ذکر چند دلیل که البته از نظر نسرین اصلاً قابل قبول نبود، از این کار امتناع کرد. از آن جا که نسرین باور دارد که «اگر مردی واقعاً عاشق زنش باشد هر کاری برایش انجام می دهد» حالا به این نتیجه رسیده که شوهرش او را دوست ندارد و زندگی آن ها با مشکل بزرگی روبه رو شده است. از طرفی وقتی با دوستش ناهید نیز درد دل می کند این مسئله یعنی به بن بست رسیدن زندگی، برایش عینی تر می شود چرا که ناهید علاوه بر این که معتقد است شوهری که ادعای عاشقی دارد باید به هر قیمتی که شده تمام خواسته‌های همسرش را برآورده کند. به این مسئله نیز باور اساسی دارد که «مردها قدر حمایت ها و کمک های همسرشان را نمی دانند» و گر نه شوهر نسرین فراموش نمی کرد که او برای خرید این آپارتمان در طول سال های زندگی مشترکشان چقدر از نظر مالی مثلاً با صرفه جویی هایش و البته چقدر از نظر عاطفی کمک حال او بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ شاید شما هم به نسرین و ناهید داستان ما حق بدهید ولی متأسفانه باید بگوییم که آن ها دچار دو اشتباه از اشتباهات رایجی شده اند که متأسفانه برخی خانم ها ناخواسته مرتکب آن می  شوند و زندگی را به کام خود و شوهرانشان تلخ می کنند. حالا نه این که قصد داشته باشیم بگوییم کار مردها بیست بیست است و هیچ مشکلی ندارند، نه این طور نیست و به وقتش درباره اشتباهات مریخی ها نیز صحبت خواهیم کرد، اما اگر برای شما هم پیش آمده است که احساس کنید شوهرتان شما را درک نمی کند بد نیست این مطلب را کامل بخوانید، شاید مشکل از باور شما باشد نه رفتار همسرتان.

در این مطلب به ۶ اشتباه رایج ونوسی ها اشاره شده است.

تفاوت زیباست- اشتباه اول: باید مثل من شود

یکی از اشتباه هایی که بسیاری از زنان مرتکب می شوند، اصرار به هم شکل شدن است. آن ها فکر می کنند در شروع زندگی باید گربه را دم حجله کشت، پس برای این کار تلاش می کنند تا خصوصیات اخلاقی همسرشان را با دعوا، قهر، خواهش و هر راه دیگری که می دانند عوض و شبیه خود کنند. آن ها فکر می کنند هم شکل بودن و هم رنگ بودن، تضمینی برای ازدواج موفق است، اما اشتباه می کنند. اگر شما هم چنین فکر می کنید، نباید فراموش کنید که شما و همسرتان، از 2خانواده و 2فرهنگ متفاوت هستید و هرگز نمی توانید دنیا را از یک دریچه ببینید. شما تجربه ها و باور های متفاوتی دارید و تا زمانی که در تعارض با هم قرار نگیرید و از این باور ها چماقی برای کوبیدن هم نسازید، تهدیدی متوجه  شما نخواهد بود.

عشق هرگز نمی میرد- اشتباه دوم: عشق با گذشت زمان تمام می شود

بعضی خانم ها فکر می کنند گذشت زمان می تواند عشق را محو کند، اما اگر شما یک عاشق واقعی باشید و برای این موضوع هزار و یک دلیل داشته باشید، آنچه با گذشت زمان از زندگی شما بیرون می رود، عشق  نیست بلکه هیجان و ساده انگاری است که ممکن است در ماه های اول زندگی مشترک، این حس را به شما بدهد که تنها عاشق روی زمین هستید،اما کنار رفتن پرده هیجان از این حس، موضوعی نیست که برای آن سوگوار باشید. یک عشق واقعی می تواند با آرامش و روزمرگی هم همراه شود. در چنین شرایطی شما از همسرتان فاصله نگرفته اید، بلکه به مراحل بالاتری از دوست داشتن رسیده اید که با آرامش بیشتر و هیجان کمتر همراه است.

گاهی هم دعوا کنید- اشتباه سوم: یک زندگی موفق، زندگی بدون بحث است

برخی خانم ها، بحث و دعوا را نقطه پایانی خوشبختی شان می دانند. خیلی از آن ها به دلیل چنین تفکری اختلاف نظر شان را در دل شان نگه می دارند و می خواهند با سکوت شان جلوی بحث را بگیرند، اما نباید فراموش کنید که ترس از دعوا، نشانه خوشبختی شما نیست. یک زوج خوشبخت می توانند اختلافات شان را به راحتی با هم در میان بگذارند و حتی برای موضوعاتی که ارزش حیاتی برایشان دارد، بجنگند و پیروز شوند. یک زوج ایده آل روی یک خط صاف پر از لبخند زندگی نمی کنند. آن ها اختلاف نظر هم پیدا می کنند و گاهی از هم دلخور می شوند، اما تفاوت شان با دیگران این است که با هوشمندی از پس حل چنین مسائلی برمی آیند و به جای دلخوری های بی جا، از این بحث ها درس می گیرند.

به همه جوانب اهمیت بدهید- اشتباه چهارم: خودم را دوست دارد نه جسمم را

اگر از آن دسته زن هایی هستید که گمان می کنید ارتباط زناشویی، در آخرین ردیف اولویت های زندگی مشترک است، در اشتباه هستید.

گمان نکنید مردی که عاشق تان است، به جسم شما نیازی ندارد و تنها به تفکرات و کلام شما اهمیت می دهد. ازدواج، تنها راه مشروع و پسندیده برای برقراری یک رابطه سالم جسمانی است که می توانید با کمک آن پایه های زندگی تان را هم محکم تر کنید.

اگر شما می خواهید زندگی مشترک موفقی داشته باشید، باید به همه ابعاد یک رابطه توجه کنید و هیچ بعدی را فدای دیگری نکنید.

شوهرتان قدر شما را می داند- اشتباه پنجم: مردها حمایت را درک نمی کنند

نمی گوییم که همه مردهای جهان، آن قدر منطق و انصاف دارند که همه حمایت ها و کمک  هایتان را درک کنند و همیشه آن ها را در ذهن داشته باشند، اما می گوییم اگر با مردی شایسته ازدواج کرده  باشید، می توانید مطمئن باشید که او کوچک ترین همدلی های شما را می بیند و همیشه آن ها را در ذهنش نگه می دارد. مردها خیلی راحت تفاوت شما با زنان دیگر را می بینند.

اگر می خواهید در زندگی مشترک تان موفق باشید، به آدم های اطراف تان خوب نگاه کنید.

چه خصوصیاتی در زنان دیگر وجود دارد که همسرتان از آنها بیزار است و چه ویژگی هایی را در زنان دیگر تحسین می کند؟ مطمئن باشید اگر آن خصوصیات منفی را حذف کنید و چند قدم به آن ویژگی های قابل تحسین نزدیک تر شوید، همسرتان حتما قدر شما و تلاش های تان را بیشتر می داند.
امتحان های سخت نگیرید- اشتباه پنجم+یک: اگر مرا دوست داشته باشد، هر کاری می کند

برخی زن ها گمان می کنند اگر شوهرشان عاشق‌شان باشد، به خاطر آنها همه پل های پشت سرش را خراب می کند و به هیچ چیز دیگری جز زنش توجه نمی کند. برخی زنان با چنین تفکری، همسرشان را در معرض آزمایش های سخت قرار می دهند و به او می گویند اگر مرا دوست داری، باید هرچه را که می خواهم، انجام دهی، اما واقعیت این است که چنین مردی، یک مرد عاشق نیست؛ بلکه فردی ضعیف، بی پناه و منفعل است. یک عاشق واقعی هرگز به خاطر حسش از اصول و منطقش نمی گذرد، بلکه سعی می کند حسش را با عقلانیت همراه کند و از این راه به پیشرفت بهتر آن کمک می کند.

تبصره

البته بسیاری از مردها نیز دچار این ۶ اشتباه می شوند که نشان از درک ضعیف و ناپخته آنان از زندگی مشترک است، این را گفتیم که فکر نکنید این اشتباهات فقط و فقط مختص بانوان است...
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78309s, 18q