دندان‌پزشک خانواده در راه است

۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 81283

سلامت نیوز : دبیر شورای تخصصی آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت جزییات بازنگری رشته دندانپزشکی عمومی را تشریح کرد و از تهیه بسته آموزشی "دندانپزشک خانواده" خبر داد.

دکتر اکبر فاضل در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به اینکه بازنگری رشته دندانپزشکی عمومی انجام و نتایج آن به دانشکده‌های دندانپزشکی ابلاغ شده است، گفت: دانشکده‌های دندانپزشکی هم اکنون بر اساس برنامه جدید دوره آموزشی خود را شروع کرده‌اند.

وی با اشاره به تهیه بسته‌های آموزشی تخصصی و اضافه شدن برخی دروس انتخابی بسته به اهداف آموزشی و آینده نگری، اظهار کرد: در این برنامه بسته‌های آموزشی انتخابی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا دانشجویان با توجه به زمینه‌ای که بعد از فارغ‌التحصیلی علاقه‌مند به کار در آن هستند، از این بسته‌ها استفاده کنند.

وی افزود: به عنوان مثال اگر دندانپزشکی سهمیه بومی استانی است و قرار است در سیستم شبکه درمانی کار بکند، بسته آموزشی آشنایی با سیستم شبکه یا دندانپزشک خانواده برای وی در نظر گرفته شده است تا بعد از فارغ التحصیلی آشنایی کامل با مباحث شبکه درمان و پزشک خانواده را داشته باشد.

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین اظهار کرد: برای دانشجویانی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه دندانپزشکی زیبایی هستند نیز بسته آموزشی اختیاری "دندانپزشکی زیبایی" طراحی شده است.

فاضل همچنین دربیان دیگر فعالیت‌های کمیته کریکلوم دندانپزشکی به روش بحث EBD اشاره کرد و گفت: EBD همان آموزش دندانپزشکی مبتنی بر شواهد است، به این معنی که باید فعالیت‌ها مستند و براساس شواهد باشد که این مساله جدیدی است و در برنامه آموزشی جدید دندانپزشکی ما نیز درنظر گرفته شده است.

دبیر شورای تخصصی آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت در خاتمه بر لزوم آشنایی اعضای هیئت علمی دانشکده‌های دندانپزشکی با EBD به منظور آموزش این رشته در کل کشور اظهار کرد: در این راستا کارگاه‌هایی برای آموزش مبانی EBD با حضور رییس،‌ معاون آموزشی و چند کارشناس از دانشکده‌های دندانپزشکی ایجاد شده است و که هر یک از این افراد دوباره این کارگاه‌ها را در دانشکده مربوط به خود برگزار خواهند کرد و درصورت نیاز از تیم ستادی وزارتخانه هم برای آنها فرستاده می‌شود و به این ترتیب یک هماهنگی بین کلیه دانشکده‌های دندانپزشکی برای فرهنگ سازی مبانی EBD ایجاد می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.45307s, 19q