تنها راه کنترل بیماری کرونا، پیشگیری است/هیچ موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است

۱۳۹۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۲۲ - کد خبر: 82193

سلامت نیوز : معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تنها راه کنترل بیماری کرونا پیشگیری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمود نبوی ضمن بیان این مطلب افزود: در حال حاضر مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان 89 نفر بوده‌اند که از این تعداد 42 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته وی بیشتر مبتلایان به کرونا دارای بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های ریوی، بیماری‌های کلیوی ، دیالیزی‌ها و افراد با ضعف ایمنی هستند.

دکتر نبوی در ادامه افزود: 80 درصد مبتلایان به این بیماری در کشور عربستان بوده‌اند و آخرین موارد ابتلا در ریاض و مدینه گزارش شده است.

وی با بیان اینکه منشاء بیماری کرونا نامعلوم است و واکسن و درمان قطعی ندارد، افزود: خوشبختانه در ایران هیچ موردی از این بیماری گزارش نشده است.

وی با بیان این که از تمام کسانی که از حج عمره بازگشتند و بیماری تنفسی داشتند، نمونه برداری شده است، گفت: جواب همه این آزمایشات منفی بوده است.

معاون بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه ضمن اعلام آمادگی کامل پرسنل بهداشتی اعزامی به حج افزود: کلیه کادر پزشکی اعزامی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و آمادگی کامل در صورت برخورد با این بیماری را دارند.

وی به اقدامات پیشگیرانه کشور عربستان در کنترل این بیماری اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت عربستان به منظور کنترل بیماری کرونا، سیستم بیمارستانی این کشور را تقویت کرده و تعداد زائرین را کاهش داده است که این اقدام، خود در کاهش ابتلا به بیماری و در نهایت کاهش انتقال بیماری کرونا موثر است.

زائرین حج حتماً واکسن آنفلوانزا بزنند / ضرورت استفاده از سجاده شخصی

دکتر فرشید رضایی متخصص بیماری‌های عفونی و کارشناس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر نیز به توصیه‌های پیشگیرانه در ابتلا به بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: زائرین حتماً قبل از سفر واکسن آنفلوانزا دریافت نمایند.

وی با بیان این که زائرین باید در هنگام حضور در تجمع‌های انسانی از ماسک استفاده کنند، گفت: زائرین باید از تهیه مواد غذایی و آشامیدنی از دستفروش‌ها جداً پرهیز کنند.

وی در ادامه استفاده از سجاده شخصی را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم عنوان کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.40882s, 18q