شیوع بیماری «کبدچرب» در بین کودکان آمریکایی

۱۳۹۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 82275
سلامت نیوز : متخصصان اطفال در آمریکا نسبت به افزایش نرخ شیوع بیماری «کبدچرب» در بین کودکان این کشور هشدار دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ بیماری کبدچرب پیش از این بیماری شایع بزرگسالان بوده اما نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد که کبدچرب اخیرا به مشکلی جدی برای کودکان این کشور تبدیل شده به طوری که از هر 10 کودک آمریکایی، حدود یک نفر به این بیماری مبتلا است و به این ترتیب آمار کودکان آمریکایی مبتلا به کبدچرب به بیش از هفت میلیون نفر رسیده است.

این بیماری که باعث می‌شود کبد، متورم شده و با سلول‌های چرب زردرنگ احاطه شود در میان افراد بزرگسال و غیرالکلی، بیماری شایعی است. عارضه کبدچرب وقتی تشدید شود در اثر آسیب‌دیدگی سلول‌های کبدی به تدریج منجر به سیروز کبدی می‌شود.

شیوع این بیماری برای پزشکانی که نگران پیشرفت این بیماری و ملتهب شدن کبد و از بین رفتن سلول‌های‌ آن هستند، هشدار دهنده است.

کارشناسان معتقدند: افزایش این بیماری با شیوع چاقی ارتباط نزدیکی دارد اما نمی‌توان چاقی را تنها عامل ابتلا به این بیماری دانست زیرا کبدچرب در میان کودکان با وزن معمولی نیز دیده شده است.

«نعیم الخوری»، رییس درمانگاه پیشگیری کاردیولوژی و متابولیک اطفال در کلینیک کلیولند گفت: کبدچرب بیماری خاموشی است و سال‌های زیاد بدون آن که فرد نسبت به آن آگاهی داشته باشد، کبد را درگیر می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.3755s, 18q