سلامت نیوز : معاون درمان وزارت بهداشت، از تشکیل جلسه ای برای پیگیری حادثه تاسف بار جاده قم با حضور وزیر بهداشت و سازمانها و نهادهای ذیربط خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سید حسن امامی رضوی گفت: برای پیگیری ابعاد این حادثه تاسف بار و همچنین راهکارهای کاهش آن بزودی جلسه ای با مسئولان سازمانها و نهادهای ذیربط در حضور وزیر بهداشت تشکیل می شود.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به وظایف سازمانهای ذیربط از جمله سازمان راهداری و پلیس راهور ناجا گفت: ظاهراً علت حادثه ترکیدگی لاستیک اتوبوس گزارش شده است، بنابراین وزارتخانه ها و سازمان هایی مثل راهداری و وزارت راه باید نسبت به نظارت بر ایمنی فنی وسایط نقلیه به خصوص وسائط نقلیه عمومی دقت عمل بیشتری به خرج دهند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت در راستای وظایف قانونی خود چنین مواردی را به طور جدی مطالبه و پیگیری خواهد کرد، افزود: روزهای پایانی تابستان هر سال روزهای پرتردد در جاده های کشور است و به نظر می رسد پلیس راهور ناجا نیز برای ایمنی بیشتر باید سرعت مجاز و مطمئنه در جاده هایی نظیر جادۀ قم/ تهران را که از شلوغ ترین جاده های کشور هستند کاهش دهد.

امامی رضوی گفت: پس از گزارش حادثه به اورژانس پیش بیمارستانی 115 عوامل اورژانس در کمترین زمان ممکن (یعنی 6 دقیقه پس از حادثه) با آمبولانسها و اتوبوس آمبولانس در محل حادثه حاضر شده و بلافاصله اقدامات سرپایی و درمانی لازم را انجام دادند.

معاون وزیر بهداشت افزود: تمام کارهای لازم توسط تکنسین های اورژانس در محل حادثه انجام شده و تخلیه مجروحان و انتقال آنان به مراکز درمانی در اسرع وقت انجام شد.

وی در پایان به رانندگان به خصوص رانندگان وسایط نقلیه عمومی توصیه کرد ضمن رعایت نکات ایمنی و سرعت مجاز در جاده ها به توصیه های اورژانس کشور در خصوص ایمنی سفر توجه ویژه داشته باشند تا شاهد تکرار چنین حوادث غمباری نباشیم.

دوشنبه شب براثر تصادف دو دستگاه اتوبوس اسکانیا در جاده قم - تهران که موجب آتش سوزی 43 نفر از هموطنان کشته و 44 نفر مجروح شدند. در پی این حادثه تمام مراکز درمانی و فوریت های پزشکی استان قم به حال آماده باش درآمدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =