تعداد تخت‌های روانپزشکی کمتر از حد نیازاست

۱۳۹۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 82618
سلامت نیوز : دبیر سی‌امین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: ‌ تعداد تخت‌های روانپزشکی بویژه در شهرهای بزرگ بسیار کمتر از حد نیاز است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ علی اکبر نجاتی‌صفا با بیان این مطلب افزود: علاوه بر این، ضرورت بستری بیمارانی که از سیستم‌های قضایی به بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند و در زندان‌ها به سر می‌برند نیز فشارهایی برای بیمارستان‌ها ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ‌ زیرا این بیماران باید در اولویت قرار بگیرند که این خود در وضعیت فعلی با کمبود فضا و امکانات مشکلاتی را ایجاد کرده است.

نجاتی صفا با ابراز تاسف از اینکه بخش‌های روانپزشکی در نظام سلامت مورد غفلت واقع شده‌اند، افزود: علت این امر را باید در درآمد زایی پایین درمان این بیماران برای بیمارستان‌ها جستجو کرد.

وی با اشاره به اینکه خدماتی چون اتاق عمل، جراحی و تصویر برداری درآمد زایی بیشتری برای بیمارستان دارد، افزود: ‌البته مصوباتی در وزارت بهداشت وجود دارد که اکثر بیمارستان‌هایی که تاسیس می‌شوند باید بخش روانپزشکی داشته باشند.

نجاتی صفا در مورد هزینه‌های درمان بیماری‌های روانپزشکی گفت: شاید هزینه درمان آن در مقایسه با هزینه‌های مقطعی بسیاری از بیماری‌ها که نیازمند عمل جراحی و مانند آن است، کمتر باشد؛ اما مشاهده می‌کنیم که در طول زمان هزینه درمان بالایی بر بیمار تحمیل شده است، بویژه اینکه در مواردی نیز بیمار نیاز به بستری شدن دارد.

دبیر سی‌ امین کنگره سالیانه انجمن علمی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بسیاری از بیمه‌ها هزینه‌ای بابت روان درمانی پرداخت نمی‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.76061s, 18q