هیئت دولت دلشان برای کمک به نظام سلامت می تپد

۱۳۹۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 82620
سلامت نیوز : وزیر بهداشت گفت: تمام دولت و وزرا دلشان برای کمک به نظام سلامت می تپد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سید حسن هاشمی در مراسم تکریم و معارفه معاونان بهداشتی وزارت بهداشت، افزود: وزرای نفت، ارشاد، اطلاعات، رییس کل بانک مرکزی و معاون توسعه مدیریت رئیس جمهور دیروز در جلسه دولت در خصوص نظام سلامت و کمکهایی که می توانند به این بخش داشته باشند با من صحت کردند.

وی ادامه داد: مجموعه دولت، مجلس و حتی قوه قضاییه دلشان برای کمک به این بخش می تپد و باید از این ظرفیت برای پیشبرد کارها بهره برد.

هاشمی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز بارها در خصوص ویژگی این بخش تاکید کرده اند و باید کاری کنیم که بیماران جز رنج بیماری درد و دغدغه دیگری نداشته باشند.

وزیر بهداشت بیان داشت: نباید اشتباه یک همکار و ظلم او به مردم باعث شود نگاه ویژه مجلس به نظام سلامت مخدوش شود. با وجود متخصصان حوزه بهداشت در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خوشبختانه مجلس نسبت به بخش بهداشت عنایت ویژه ای دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنو که 6 ماه از سال گذشته است و فقط 2 میلیارد و 600 میلیون تومان از بودجه 13 هزار میلیاردتومانی وزارت بهداشت محقق شده است، گفت: دکتر سیاری برادری صادق، دانشمند، فداکار و دردمند است و من تردیدندارم با حمایت های مجموعه نظام سلامت از ایشان وضعیت بهداشتی کشور بهبود خواهد یافت.

هاشمی به غبارزدایی از شبکه مراقبتهای بهداشتی اولیه کشور و ارتقا این سیستم و بهورزان شاغل در آن اشاره کرد و اظهار داشت: کارها را باید بدون شتابزدگی پیش برد و علاوه بر تعریف جامع از نظام سلامت، باید سطوح 2 و 3 نیز درست تعریف شوند.

وی ادامه روند قبلی مدیریت نظام سلامت را موجب نابودی این نظام دانست و گفت: در برنامه های ارایه شده من به مجلس پیشگیری و ترمیم نظام مراقبت های اولیه درصدر برنامه ها بود زیرا به جایی رسیده ایم که وضعیت بهداشتی حاشیه شهرهایی مثل تهران، مشهد، اهواز، بندرعباس و سایر نقاط کشور از روستاها هم بدتر شده است.

هاشمی بیان داشت: انتخاب یک معاون توسعه که کارشناس بهداشتی است نیز برای این صورت گرفت که منابع نظام سلامت بیشتر به سمت امور بهداشتی سوق یابد.

وی در پایان از دکتر سیاری خواست از ظرفیتهای رسانه به ویژه رسانه  ملی برای فرهنگسازی سلامت و ارتقای آگاهی های عمومی و پیشبرد برنامه ها استفاده کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.13923s, 19q