کاهش نسبی قیمت برخی داروها/تحمیل بار مالی سنگین به دولت با رایگان کردن درمان بیمارهای خاص

۱۳۹۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 83479
سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از کاهش نسبی قیمت برخی داروها در کشور خبر داد و گفت: درمان برخی بیماری های خاص هزینه های سنگینی دارد و رایگان کردن آن بار مالی به دولت تحمیل می کند.

عبدالرحمان رستمیان در گفت و گو با پانا، با بیان اینکه هزینه درمان در کشور بسیار بالاست، با تأکید بر اینکه پوشش بیمه ای برای همه بیماران باید یکسان شود، تصریح کرد: برخی از بیماران که عمدتا در گروه بیماران خاص قرار دارند هزینه های بسیار سنگینی را بابت درمان و تامین داروی خود پرداخت می کنند در حالی که عده ای از مردم این هزینه را پرداخت نمی کنند. متاسفانه در کشور ما پوشش بیمه ای برای تمامی بیماران به طور یکسان نیست.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر خواستار بازنگری در نوع پوشش بیمه ای شد و تأکید کرد: امیدواریم با این نوع اقدام همه بیماران از تسهیلات جدید برای کاهش قیمت داروها بهره‌ مند شوند.
رستمیان درخصوص وعده وزارت بهداشت برای کاهش قیمت داروها به سال قبل و درمان رایگان برخی بیماران خاص نیز گفت: البته سازمان غذا و دارو در این رابطه با سازمان های بیمه گر تفاهم نامه ای را امضا کردند اما تا آنجا که بنده اطلاع دارم برخی از اقلام دارویی کاهش نسبی داشته است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درمان برخی بیماری های خاص هزینه های سنگینی دارد و رایگان کردن آن بار مالی به دولت تحمیل می کند. هر چند که بازگرداندن قیمت دارو به نرخ سال گذشته اقدام مثبتی است اما نباید در این مورد به مردم و بیماران وعده های الکی داد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مشکلات کمبود دارو تا حدودی برطرف شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در زمینه قیمت دارو و بحث نبود و یا کمبود دارو نگرانی خاصی در کشور وجود ندارد به طوری که پزشکان می توانند در راستای کمبود دارو با مدیریت صحیح داروهای دیگری را جایگزین کنند.
وی در پایان بر تثبیت قیمت دارو تأکید کرد و گفت: در حوزه دارو باید به دنبال قیمتی ثابت باشیم تا بیماران هر روز با نرخی متفاوت مواجه نشوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.77241s, 19q