معاون وزیر بهداشت:‌ کمبود نیروی"پرستار" جدی است

۱۳۹۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۴ - کد خبر: 83784
معاون وزیر بهداشت:‌ کمبود نیروی"پرستار" جدی است

سلامت نیوز : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر بهداشت کمبود نیروی انسانی بویژه در بخش پرستاری و کادر فنی وزارت بهداشت را جدی خواند.

دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت، گفت: واقعیت آن است که در دو سال اخیر 18 هزار تخت بیمارستانی افتتاح شده است که بدون تشکیلات و نیرو باقی مانده است و این کمبود بسیار شدید است.

12 هزار تخت بیمارستانی در انتظار تامین نیروی انسانی ماهر

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر بهداشت همچنین از 12 هزار تخت بیمارستانی آماده افتتاح خبر داد و گفت: پیشنهاد افتتاح این تخت‌ها داده شده اما نیروی انسانی برای بهره‌برداری از این تخت‌های انسانی پیش‌بینی نشده است.

وی همچنین گفت: هرچند وضعیت موجود بیمارستان‌ها از لحاظ تعداد تخت مطلوب نیست اما در زمینه افتتاح تخت‌های جدید باید بررسی و دقت لازم صورت گیرد. در شرایطی که به دلیل برخی مشکلات مدیریتی گذشته و همچنین به دلیل تحریم‌ها فشار شدیدی بر دولت وارد آمده، باید معقول کار کنیم که به دولت و مردم فشار بیشتری وارد نشود.

فشارهای محلی مبنای جایابی نادرست بخشی از تخت‌های بیمارستانی در دست احداث

حریرچی درباره پروژه‌های نیمه تمام وزارت بهداشت نیز گفت: اکنون 36 هزار تخت بیمارستانی در دست احداث است که برخی از این تخت‌ها از لحاظ جایابی درست طراحی نشده‌اند و با فشارهای محلی و مواردی از این قبیل به وضعیت فعلی خود رسیده‌اند. اگر وضعیت تخصیص بودجه‌های عمرانی طبق همین روند فعلی ادامه یابد یا حتی روند تخصیص‌ها بهبود نسبی داشته باشد، پیش‌بینی می‌شود که اتمام این پروژه‌ها حدود 20 سال به طول انجامد.

محدودیت در جابجایی منابع برای کامل کردن پروژه‌های آماده افتتاح

وی افزود: ما باید در تکمیل پروژه‌هایمان خردورزی داشته باشیم. به دلیل بی‌انضباطی‌های قبلی محدودیتی به وجود آمده که به ما اجازه می‌دهد تنها 10 درصد پروژه‌ها را جابجا کنیم. به عنوان مثال به دلیل این محدودیت‌ها نمی‌توانیم منابع پروژه‌ای را که اتمام آن ممکن است 10 سال به طول انجامد را به سوی بهره‌برداری از پروژه‌های آماده افتتاح ببریم. امیدواریم بتوانیم با تعامل با مجلس بتوانیم این محدودیت را برطرف کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تاکید کرد: تا سر جمع اعتبارات حوزه سلامت به طرز معنی‌داری تغییر نکند، اضافه کردن فضاهای جدید به جای کمک به حل مشکل، مشکلات را بیشتر خواهد کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.53724s, 18q