کمبود اعتبار و نیروی متخصص مشکل اصلی اورژانس مازندران است

۱۳۹۲/۰۷/۱۳ - ۱۷:۰۰ - کد خبر: 83989
سلامت نیوز : رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی مازندران با اشاره به اینکه مشکلی اصلی ما در اورژانس، مشکلات اعتباری و کمبود نیروی متخصص است، گفت: بودجه اورژانس هر سال به نسبت کاهش می‌یابد و سال گذشته سه میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ فرزاد بزرگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سالن قلم دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: مرکز فوریت‌های پزشکی مازندران بیش از 70 پایگاه را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه پنج مرکز پیام هم در استان فعالیت می‌کنند، بیان داشت: 100 دستگاه آمبولانس به صورت مستقیم و غیر مستقیم، پایگاه‌های امداد را پشتیبانی می‌کنند.

بزرگی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 67 هزار ماموریت توسط اورژانس انجام شد، گفت: حدود 35 درصد از این ماموریت‌ها تصادفی بودند.

وی با بیان اینکه در 6 ماه امسال بیش از 35 هزار ماموریت انجام دادیم، تصریح کرد: بعد از ماموریت‌های تصادفی، بیماران قلبی در ردیف دوم ماموریت‌های اورژانس قرار دارد.

بزرگی یادآور شد: این موضوع هشداری است که مردم تحرک بیشتری داشته و به وضعیت غذایی خود رسیدگی کنند.

این مسئول با بیان اینکه امسال 408 مورد ماموریت غرق‌شدگی داشتیم، افزود: 96 مورد سر پایی درمان و 183 مورد به بیمارستان اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه مشکلی اصلی ما در اورژانس، مشکلات اعتباری، کمبود نیروی متخصص و تعداد نیروها است، تصریح کرد: بودجه اورژانس هر سال به نسبت کاهش می‌یابد و سال گذشته سه میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم.

بزرگی با بیان اینکه با 30 درصد کسری نیروی متخصص مواجه هستیم، متذکر شد: شاید 10 درصد از این کسری نیرو، قابل جبران باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیزات اورژانس، نسبت به کشور در وضعیت بهتری قرار داریم، اظهار داشت: نیاز است آمبولانس‌های جدید جایگزین شود.

رئیس اورژانس مازندران با بیان اینکه ماهانه یک آمبولانس از رده خارج می‌شود، گفت: عمر مفید هر دستگاه آمبولانس حدود 12 سال است و سالانه 250 میلیون تومان هزینه تعمیر و نگهداری آمبولانس پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: شهرهای ساری، قائمشهر و آمل بیشترین ماموریت‌های اورژانس را داشته‌اند.

بزرگی با بیان اینکه حدود 70 درصد تماس‌ها با اورژانس، تماس اشتباهی است، گفت:‌ درصد زیادی از این تماس‌ها با نیت ایجاد مزاحمت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.09044s, 18q