سلامت نیوز : عضو هیئت علمی انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی (ره)، رادیوتراپی هم زمان با درمان جراحی سرطان را از دستاوردهای نوین در درمان سرطان‌ها برشمرد و افزود: هم اکنون دستگاه رادیوتراپی IOR در اتاق عمل نصب می شود و بدین ترتیب لیست انتظار و زمان در نوبت بودن بیماران کاهش یافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر پرویز دریایی در آستانه هشتمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی که 24 تا 26 مهر در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود حفظ بافت پستان بدون نیاز به برداشتن کل سینه را در درمان جراحی سرطان پستان را از دیگر دستاوردهای چشمگیر در درمان سرطان پستان دانست و گفت: در این کنگره کارگاه آموزشی حفظ بافت پستان ویژه جراحان عمومی برگزار می شود تا جراحان عمومی شرکت کننده از اقصی نقاط کشور و شهرستان های دور و نزدیک با این شیوه نوین از جراحی سرطان پستان آشنا شوند.

وی با تاکید بر ضرورت غربالگری ابتلا به سرطان‌ها برای تشخیص و درمان زودهنگام و موثر افزود: غربالگری سرطان‌ها باید براساس میزان شیوع آن انجام شود از این رو غربالگری سرطان مری، کولون و پستان اهمیت بسیاری دارد.

دبیرعلمی انجمن علمی جراحان عمومی با بیان این که با تشخیص زودهنگام و درمان به موقع طول عمر بیماران نیز افزایش می یابد، ادامه داد: از این رو و برای آموزش بهینه شرکت کنندگان در هشتمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی طی 3 روز 24 میزگرد برای جراحان عمومی برگزار می شود تا اطلاعات روز دنیا در این باره به اطلاع شرکت کنندگان برسد.

دریایی با اشاره به وجود چندین میهمان خارجی از کشورهای کانادا، سوییس، انگستان و فرانسه گفت: البته این کنگره بین‌المللی نیست.

وی با اشاره به این که هم اکنون آمپوتانسیون بافت پستان روشی منسوخ در درمان جراحی سرطان پستان است، افزود: هم اکنون داروی هرسپتین آخرین تیر ترکش برای درمان دارویی سرطان پستان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: چنانچه در خانواده‌ای سابقه ابتلا به سرطان رکتوم، کولون و پستان وجود دارد پزشک باید به کمک کولوآندوسکوپی و ماموگرافی اقوام درجه یک بیمار را غربالگری کنند.

دریایی با اشاره به حضور پزشکان عمومی در هشتمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی ادامه داد: برای پررنگ تر کردن حضور پزشکان عمومی برای آنها امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده است در عین حال در این کنگره در میزگردی درباره وظایف پزشک خانواده و عملکرد آنها ویژه پزشکان عمومی مباحثی ارائه می شود.

وی یادآور شد: در این کنگره سعی شده در پایان قطع نامه‌ای به عنوان Conssenssus (راهکاری برای تعمیم به عموم جراحان سراسر کشور) صادر شود تا در مراکز آموزشی اجرا شود تا پایه‌ای برای پایش مشارکت و شرکت کنندگان در کنگره باشد تا به عنوان یک اصل نسبی این اصول در شهرستان‌ها و اقصی نقاط کشور رعایت شود.

هشتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران 24 تا 26 مهرماه جاری با هدف بررسی مروری بر اعمال جراحی الکتیو، مشکلات اعمال جراحی اورژانس، جراحی سرطان و مراقبتهای قبل و بعد از آن در مرکز همایشهای بین‌المللی رازی تهران برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =