آسیب‌ چشمی پایتخت‌نشینان به‌ دلیل آلودگی هوا

۱۳۹۲/۰۷/۱۶ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 84185
سلامت نیوز :  دبیر اجرایی بیست و سومین کنگره سراسری چشم‌پزشکی ایران با اشاره به اینکه هیچ بیمار چشمی به خارج از کشور اعزام نمی‌شود از آسیب‌های بیماری‌های چشمی پایتخت‌نشینان به‌دلیل آلودگی هوا خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر مسعود ناصری‌پور درباره چگونگی بیماریهای چشم در تهران به‌دلیل آلودگی هوا اظهار داشت: آلودگی هوا در مجموع سلامت افراد را به خطر می‌اندازد و درباره ناحیه چشم نیز این مسئله مستثنی نیست و عوارض متعدد حساسیت و بیماری‌های خارج چشم نیز به‌دلیل آلودگی هوا گریبان افراد را می‌گیرد.

وی افزود: در بیست و سومین کنگره سالانه انجمن چشم‌پزشکان ایران نیز سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت که عضو علمی انجمن نیز به حساب می‌آید طی ۴ روز برگزاری این کنگره حضور خواهد یافت.

ناصری‌پور درباره دستاوردها و تأثیر برگزاری کنگره سالانه انجمن چشم‌پزشکان ایران برای بهبود درمان‌های بیماری‌های چشمی کشور عنوان کرد: مسلماً برگزاری هر دوره کنگره با توجه به اینکه دستاوردها و تکنیک‌های جدید درمان بیماری‌های چشم‌پزشکی در کشور در این کنگره مطرح می‌شود نیز در بهبود درمان بیماری‌های چشم در ایران تأثیرگذار است.

دبیر اجرایی بیست و سومین کنگره سالانه انجمن چشم‌پزشکان ایران گفت: رشته چشم‌پزشکی در ایران بسیار پیشرو است و تقریباً تمام بیماری‌های چشم در ایران مورد درمان قرار می‌گیرد به‌طوری که هیچ بیماری از کشورمان برای درمان بیماری‌های چشم به خارج اعزام نمی‌شود و شاید به‌صورت نادر و برای انجام برخی درمان‌های تکنیک‌های خاص این مسئله صورت پذیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97606s, 18q