سرعت افزایش طلاق نسبت به ازدواج طی ۵ سال 5/1 برابر شده است

۱۳۹۲/۰۷/۱۷ - ۱۲:۴۷ - کد خبر: 84276
سلامت نیوز : سرعت افزایش طلاق نسبت به ازدواج طی ۵ سال اخیر، 1.5 برابر شده که هشدار دهنده است.علی اکبر محزون مدیرکل اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال با بیان این خبر به خراسان گفت: شاخص نسبت طلاق به ازدواج (تعداد طلاق نسبت به هر ۱۰۰ ازدواج) در سال ۹۱، 18.1 درصد ثبت شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ وی افزود: بررسی ها نشان می دهد که شاخص طلاق به ازدواج در سال ۸۷، 12.5 درصد در سال ۸۸، 14.1 درصد، در سال ۸۹، 15.40 درصد و در سال ۹۰، 16.30 درصد بوده است که این شاخص در سال ۹۱ به 18.1 درصد افزایش یافته است.

محزون گفت: بنابراین طی ۵ سال گذشته سرعت افزایش طلاق نسبت به ازدواج 1.5 برابر شده است که هشدار دهنده است و باید راهکارهای پیشگیرانه از سوی سیاستگذاران در این مورد اتخاذ شود.این مسئول هم چنین درباره وضعیت ازدواج در کشور گفت: نرخ ازدواج در کشور به ازای ۱۰۰۰ نفر از جمعیت 10.9 درصد است که گر چه در میان دیگر کشورها نرخ قابل قبولی است اما انتظار رقم بالاتری را در این زمینه داریم.

وی افزود: بررسی تطبیقی نشان می دهد که نرخ ازدواج ثبت شده در کشورهای توسعه یافته زیر ۸ درصد است به عنوان مثال نرخ ازدواج ثبت شده در فرانسه 3.9، کانادا 4.5 ، آلمان 4.7 درصد است و در برخی کشورها مثل سنگاپور 5.5، ژاپن 5.5، چین 7.5 و روسیه 8.5 درصد است. با توجه به این نکته نوع ثبت و وقوع ازدواج و تشکیل خانواده در این کشورها با ایران متفاوت است. بنا به گفته محزون در میان کشورهای منطقه، تاجیکستان با نرخ ازدواج 14.6 درصد، در رتبه بالاتری از ایران قرار دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.11061s, 18q