آلودگی هوا و افزایش فشارخون در زنان باردار

۱۳۹۲/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 84583
سلامت نیوز : نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که استنشاق آلاینده‌های هوا در دوران بارداری با افزایش خطر ابتلا به عارضه فشارخون بالا در زنان ارتباط دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ هرچند محققان در مطالعات پیشین دریافته بودند که افراد مبتلا به فشارخون بالا نسبت به افرادی که فشارخون معمولی دارند، بیشتر در معرض آلودگی هوا بوده‌اند اما تا پیش از این تحقیق تاثیر استنشاق آلاینده‌ها بر زنان باردار به طور دقیق بررسی نشده بود.

آمار حاکی از آن است که از هر 10 زن باردار یک زن به عارضه فشارخون بالا مبتلا شده و این عارضه موجب می‌شود که زنان باردار تحت عمل جراحی سزارین قرار بگیرند و نوزادانی با وزن پایین به دنیا آورند.

«شیاهوئی شو»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه فلوریدا گفت: نتایج یافته‌های ما حاکی از آن است که آلودگی هوا بر خطر بروز فشارخون بارداری تاثیر دارد و می‌تواند عوارض نامطلوب جانبی بر سلامت مادر و جنین داشته باشد.

وی همچنین افزود: هرچند این مطالعه جزئیات بیشتری درباره تاثیر بالقوه آلودگی بر فشارخون ارائه کرده اما هنوز پرسش‌های متعددی در این زمینه برای محققان بی‌پاسخ مانده است.

در این مطالعه محققان دانشگاه فلوریدا اطلاعات پزشکی 22 هزار زن را که در سال‌های 2004 و 2005 میلادی وضع حمل کرده بودند و همچنین محل زندگی آنان را بررسی کردند و مشخص شد زنانی که در دوران بارداری‌شان بیشتر در معرض آلاینده‌ها بوده‌اند، 12 تا 24 درصد بیشتر با خطر ابتلا به فشارخون بارداری مواجه شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.64812s, 19q