رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کرد

ضرب‌الاجل صندوق رفاه برای دانش‌آموختگان بدهکار/مهلت بخشودگی جریمه‌ها تا پایان مهر

۱۳۹۲/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 84828
سلامت نیوز: رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کرد: دانش‌آموختگان بدهکاری که معوقه وام‌های خود را به صندوق پرداخت نکرده‌اند فقط تا پایان مهرماه فرصت دارند در غیر اینصورت مشمول جریمه ۱۲درصدی می‌شوند.

فرهاد جعفری در گفت‌وگو با فارس گفت: جریمه 12 درصدی دیر کرد در صورت عدم پرداخت بدهی از ابتدای آبان ماه سال جاری برای دانش‌آموختگان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: دانش آموختگانی که بدهی معوقه خود را تا پایان مهرماه پرداخت کنند مشمول بخشیدگی  جریمه دیرکرد قرارگرفته و جریمه دیر کرد از آنها اخذ نخواهند شد.

جعفری گفت: از ابتدای آبان سال جاری طبق قانون، صندوق مکلف است نسبت به اخذ جریمه دیر کرد اقدام کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد دانش آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان 700 هزار نفر است این درحالی است که به دلیل استقبال و همکاری مناسب دانشجویان در پرداخت بدهی‌ها و نیز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، مقرر شد مهلت پرداخت بدهی بدون حساب جریمه تا اول آبان‌ تمدید شود.

جعفری گفت: بنابراین به دانش‌آموختگان یک ماه فرصت طلایی برای بازپرداخت بدهی‌ها داده شد تا بدهی خود را بدون احتساب جریمه 12 درصدی پرداخت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: حدود 15 میلیارد تومان مبلغ بدهی دانش‌آموختگان به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است که البته باید گفت در یک ماه گذشته همکاری خوبی در پرداخت بدهی‌ها صورت پذیرفته که به دلیل اطلاع‌رسانی مناسب بوده است.

وی تصریح کرد: تمام وام‌هایی که به دانشجویان پرداخت می‌شود سود ندارد و به صورت قرض‌الحسنه داده می‌شود، حداقل اقساط این وام‌ها 45 هزار تومان است و دانش آموختگانی که سرباز هستند یا وارد مقطع دیگری می‌شوند بدهی آنها به مقطع بعدی و زمان بعد موکول می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.71561s, 19q