رعایت بهداشت کودکانه

۱۳۹۲/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 85092
رعایت بهداشت کودکانه

سلامت نیوز: برای کودکان این امری طبیعی است که در محیط اطراف خود، دست به اشیا و چیزهایی بزنند اما گاهی این تماس ها برای والدین آنها آزار دهنده میشود . با این حال لازم است کودکان را از برخی از این تماس ها کاملا منع کرد، مانند هم غذا شدن با حیوانات خانگی.

مسواک بر طبق تحقیقات انجام شده در سال 2011 ، جای نگه داری مسواک سومین مکان آلوده از میکروب در خانه می باشد .شست و شوی توالت در شرایطی که قطرات آب بر روی مسواک بریزد می تواند باعث انتقال میکروب ها به روی مسواک شود .برای تمیز کردن جای نگه داری از مسواک می توانید از ضدعفونی کننده ها ی مختلف استفاده کنید . استفاده از آب با دمای بالا نیز می تواند کمک به تمیز شدن آن کند .
کودک و نگه داری از حیوان خانگی حیوانات به طور طبیعی با کودکان ارتباط برقرار می کنند . حیوانات خانگی به راحتی باکتری ، ویروس را از طریق بزاق خود و یا موی بدن خود انتقال می دهند . کودکان حتما باید بعد از تماس با حیوانات باید دستشان را بشویند و از بوسیدن حیوانات اجتناب کنند .
بازی کردن در حیاط کارشناسان می گویند قرار گرفتن در معرض باکتری های خاک برای کودکان خوب است ، اما باید مراقب خطرات آن هم باشید . نباید اجازه بدهید کوکتان در هنگام بازی با فضولات حیوانی بازی کند .هم چنین اگر هنگام بازی با حیوان به هر نحوی کودک دچار عارضه و جراحت خاصی شد باید سریعا به پزشک مراجعه کنید و واکسن کزاز به او تزریق کرد .
یخچال ممکن است مواد غذایی نظیر گوشت خام ، شیر خراب و غذاهای طبخ نشده در یخچال وجود داشته باشد . سالمونلا، کمپیلوباکتر، و نورو ویروس، که می تواند باعث ناراحتی معده و اسهال می شود، باکتری ها و ویروس ها آشپزخانه مشترک هستند. برای جلوگیری از فاسد شدن غذا باید مواد غذایی را به درستی ذخیره کرد .شست و شو و ضد عفونی قفسه ها ی یخچال ضروری است .
زمین با ریختن مواد غذایی و روغن بر روی سطح زمین ، سطح زمین می تواند مکان مکان آلوده برای بازی کودکان باشد . هم چنین سایر سطوح نظیر فرش ها ،پر از ذرات غبار و مکانی برای رشد حشرات می باشد . این سطوح و ذراتی که بر روی آن وجود دارد می تواند علایم آسم و آلرژی را تحریک کند .
میکروب های موجود در مدرسه در مطالعه ای که در سال 2006 در مدرسه ای در میشیگان انجام شده نشان داده است که میکروب های موجود در آب خوری های مدارس 800 برابر بیشتر از میکروب های موجود در محیط کلاس درس است . مطالعه دیگر نشان داده است که میزان غیبت دانش آموزان در مدرسه زمانی که روزانه از ژل های ضدعفونی کننده استفاده می کنند به نصف کاهش پیدا می کند .
بهداشت موی سر در امریکا یکی از شایع ترین مشکلات ایجاد شپش در سر دانش آموزان است . در برخی موارد شپش از طریق استفاده کردن لباس ، برس ،شانه و یا کلاه منتشر می شود .
چگونه کودکان دست خود را بشویند ؟ والدین باید کودکان را به شستن دست های خود قبل از غذا خوردن ، بعد از توالت رفتن و بعد از بازی وسرفه و عطسه و . .. ترغیب کنند . به کودکان باید شست و شو ی دست با آب گرم و استفاده از صابون را آموزش داد .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.47334s, 19q