دارچين ضدعفوني كننده است

۱۳۸۵/۱۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 987
دارچين ضدعفوني كننده است

به گزارش سلامت نيوز به نقل از ايسنا دارچين درختي است هميشه سبز كه از ارتفاع 8 تا 18 متر رشد مي‌كند. تنه گياه كوتاه و سبز و راست يا با اندكى برآمدگى با پوست نرم قهوه‌اي رنگ مايل به قرمز و گل‌هاي آن زرد رنگ مي‌باشد.

در حال حاضر دارچين به طور وسيعي به عنوان ادويه و گياه دارويي كشت مي‌شود، ولي به طور سنتي تنها پوست درخت دارچين خودرو كه به رنگ خاكسترى - قهوه‌اى، پوسته پوسته يا در نمونه‌هاى مسن به صورت چوب پنبه‌اى است، به عنوان دارو مورد استفاده قرار مي گيرد.

از قسمتهاي مورد استفاده گياه دارچين عصاره پوست گياه مي‌باشد، كه خواص دارويي ضد نفخ، ضد اسپاسم، ضد عفوني كننده و ضد ويروس دارد.

از دارچين به عنوان ادويه و معطر كننده در فرآورده هاى غذايى و دارويى استفاده مى شود. علاوه بر آن دارچين را در درمان بى اشتهايى، سوءهاضمه، نفخ، تهوع و اسهال كودكان استفاده مى كنند.

گياه دارچين به علت داشتن اسانس و تانن، محرک و قابض نيز مي‌باشد و به عنوان تقويت کننده اعمال هضم و جريان گردش خون هم به کار مي‌رود.از آن براي رفع سوءهاضمه، بويژه در مواردي که با نفخ همراه باشد، به عنوان بادشکن استفاده مي‌شود. همچنين به علت داشتن تانن در رفع اسهال، ضعف عمومي بدن و انعقاد خون مصرف مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.964s, 18q