شكايت مهماندار زن به خاطر SMSهاى شوهر

۱۳۸۵/۱۱/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1036
شكايت مهماندار زن به خاطر SMSهاى شوهر

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري انتخاب ،اين زن جوان وقتى از سوى دادگاه ايرانى احضار شد، از شوهرش تعهد ۱۰۰ ميليونى گرفت تا او را ممنوع الخروج نكند. بنا به اين گزارش، يك مهماندار ۲۴ ساله زن با استخدام وكيلى خواستار طرح شكايتى خانوادگى براى طلاق از شوهرش شد. اين زن كه در يكى از كشورهاى حوزه خليج فارس كار مى كند، بدون اين كه به تهران بيايد، درخواست طلاق خود را به شعبه ۲۹۸ دادگاه خانواده تهران ارائه كرد كه در آن آمده بود: «۴ سال پيش با مهريه ۱۲۴ سكه طلا با همسرم ازدواج كردم، در آن سال من در يك شركت هواپيمايى ايرانى مهماندار بودم، مدتى نگذشته بود كه با اجازه شوهرم در آزمون استخدامى يك شركت هواپيمايى عربى شركت كردم و قبول شدم. بايد به يك كشور عربى مى رفتم و براى بهره مندى از حقوق شهروندى در آنجا، طبق مقرراتشان ۵ سال در آنجا زندگى مى كردم.

شوهرم هيچ مخالفتى نداشت، حتى در چند مرحله براى ديدن من به خارج از كشور سفر كرد. نمى دانم چرا دچار توهماتى شديد شد. او روزگارم را سياه كرد، SMS هايى كه مى فرستاد سراسر تهمت و تهديد بود، آرامشم را از دست داده بودم، شوهرم در تماس هاى تلفنى اش نيز با جملات تحقيرآميزى سعى داشت شكنجه ام بدهد. با وجود علاقه به ادامه زندگى با او چاره اى ندارم جز جدايى و خواستار طلاق هستم.» وكيل اين مهماندار با ادعاى اين كه شوهر وى از يك سال پيش نفقه اى به او نپرداخته است، تأكيد كرد به خاطر عسر و حرج اين زن به او اجازه طلاق دهند.

با اين درخواست قضايى، شوهر مهماندار زن به دادگاه خانواده احضار شد و گفت: «از وقتى با همسرم ازدواج كردم در همه مسائل سعى داشتم حمايتش كنم و وقتى ديدم دركارش به دنبال پيشرفت است، همراهش شدم. اما از وقتى به شركت هواپيمايى عربى رفت با تغيير رفتارهايش دلسردم كرد. چاره اى نداشتم، براى حفظ زندگى ام خواستم كارش را ترك كند و به زندگى ام برگردد، نمى دانم چرا نمى پذيرد.» وى افزود: «هيچ گاه پيام تهديدآميز -SMS- براى او نفرستاده ام، اين يك دسيسه و بهانه است همانطور كه مى دانيد گيرنده پيام هاى تلفنى مى تواند با تغيير در تركيب پيام، آن را به پيام دلخواه خود تغيير داده، هر پيام زيبا و لطيفى را به پيامى خشن و اهانت آميز تبديل كند.»

قاضى دادگاه خانواده پس از دفاعيات شوهر اين زن مهماندار با توجه به مخالفت او با طلاق همسرش و اين كه دليلى براى عدم پرداخت نفقه وجود نداشت، درخواست طلاق را نپذيرفت. با صدور حكم مبنى بر عدم پذيرش طلاق، وكيل زن مهماندار با اعتراض، خواستار رسيدگى نهايى در دادگاه تجديد نظر استان تهران شد و قضات شعبه ۲۶ دادگاه تجديدنظر به بررسى آن پرداختند. قاضى بهروز كرباسچى و دو مستشار دادگاه ـ محمدحسن زرگرى و عارفه مدنى ـ خواستار حضور اين زن در جلسه محاكمه شدند كه وكيل وى با توجه به اين كه شايد شوهر موكلش با ورود وى به خاك ايران اقدام به ممنوع الخروجى اش كند، خواستار تعهد ۱۰۰ ميليون تومانى شد. بنا به گزارش خبرنگار ما، شوهر مهماندار زن تعهد ۱۰۰ ميليونى را پذيرفت و قرار است همسر وى در دادگاه تجديدنظر استان تهران حاضر شود تا از خواسته اش دفاع كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.96776s, 19q