دولت به سازندگان بيمارستانهاي خصوصي تسهيلات مي‌دهد

۱۳۸۵/۱۱/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1039
دولت به سازندگان بيمارستانهاي خصوصي تسهيلات مي‌دهد
به گزارش سلامت نیوزكامران باقري لنكراني در گفت و گو با فارس، افزود: تقويت بخش خصوصي در نظام سلامت يكي از محورهاي مهم بودجه سال آينده در بخش بهداشت و درمان است به همين علت بر اساس لايحه پيشنهادي بودجه سال آينده به وزارت بهداشت اجازه داده شده است تا از محل اعتبارات تملك دارايي براي كمك به ساخت بيمارستانهاي خصوصي به خصوص در مناطق محروم هزينه كند.
وي ادامه داد: در زمان حاضر از مجموع 80 هزار تخت بيمارستاني فعال كشور حدود 15 هزار تخت با عمر بيش از 50 سال فعال هستند و نوسازي اين تختها و تجهيز بيمارستانهاي قديمي به امكانات پيشرفته جديد لازمه ارائه خدمت مطلوب به مردم است.
وي در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در مورد وضعيت سرانه و تعرفه هاي درماني سال آينده توضيح داد: بالاخره هنوز بودجه سال آينده مصوب نشده است اما اقدام موثري كه تصويب آن نقش مهمي در تعيين تعرفه هاي پزشكي سال آينده دارد تبصره اي در بودجه سال آينده است كه به موجب آن نوعي همسان سازي بين بيمه ها از نظر خدمات پايه انجام مي‌شود.
وي گفت: اين تكليفي است كه در سال آينده به عهده وزارت رفاه و تامين اجتماعي گذاشته شده است و وزارت بهداشت نيز در اين زمينه همكاري مي‌كند.
وزير بهداشت افزود: مسير تعيين تعرفه خدمات بهداشتي- درماني يك مسير چندگانه است و بايد ببينيم با تعاريف جديد خدمات بيمه‌اي، چه خدمتي تحت شمول خدمات پايه قرار مي‌گيرد و چه خدمات به عنوان خدمات بيمه تكميلي تعريف مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.59707s, 18q