سلامت نیوز : رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی معتقد است که به جای انتشار اسامی پزشکان زیرمیزی بگیر باید لیست مسئولین حوزه بهداشت و درمان و بیمه‌ای که در سال‌های گذشته نخواستند تعرفه‌های درمانی واقعی شود، منتشر می‌شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد رییس‌زاده به موضوع انتشار لیستی از پزشکان زیرمیزی بگیر اشاره کرد و گفت: اصرار دارم باید به صورت ریشه‌ای به پدیده زشت و نامیمون زیرمیزی نگاه کرد و اصولی و ریشه‌ای، آسیب شناسی و برخورد شود.

وی افزود: اگر ریشه‌های این حادثه نامیمون را در نظر نگیریم و بخواهیم به سمت شاخ و برگ‌ها و کارهای حاشیه‌ای برویم، به مصداق و اصل حادثه ضربه زده‌ایم.

رییس زاده با انتقاد از انجام کارهای حاشیه‌ای که منجر به لوث کردن ماجرا می‌شود، گفت: انتشار اسامی اختصاری، مشکلی را حل نمی‌کند و تنها اصل ماجرا را به حاشیه می‌برد و نتیجه‌ای برای حل اساسی مشکل ندارد.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: در ماجرای اخیر، واکنش‌هایی را از سوی افراد و جامعه پزشکی شاهد بودیم که نمی‌گذارد به شکل اصولی به ماجرا پرداخته شود.

وی افزود: واکنش‌های احساسی، اصل موضوع را به فراموشی می‌سپارد. در حالی که اعتقاد دارم، پدیده زشت زیرمیزی پزشکان، مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

رییس‌زاده تاکید کرد: به همین شدت که اعتقاد دارم پدیده زشت زیرمیزی وجود دارد و باید از کارهای احساسی در برخورد با این معضل خودداری کرد، به همین شدت هم معتقدم که تقصیر متوجه جامعه پزشکی نیست، بلکه متوجه سیستم‌های غلط و مدیریت مشکل‌دار مسوولین در سال‌های گذشته است که باعث شده پزشکان به سمت زیرمیزی سوق داده شوند.

وی افزود: وقتی برای انجام یک عمل جراحی قلب و عروق که بسیار سنگین و ریسک بالایی دارد، در بیمارستان دولتی حدود 300 هزار تومان به جراح می‌دهند که البته این پرداخت با تاخیر 8 ماهه انجام می‌شود و برای همین عمل در بخش خصوصی، 15 تا 20 میلیون تومان از بیمار می‌گیرند، چه انگیزه‌ای برای خدمت پزشک در بخش دولتی می‌ماند.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی با انتقاد از تعرفه‌های خدمات درمانی که قرون وسطایی هستند، افزود: این قبیل تعرفه‌ها، زمینه را برای گرفتن زیرمیزی فراهم می‌کند.

رییس‌زاده با تاکید مجدد بر اینکه زیرمیزی در حوزه سلامت وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه این پدیده زشت و نامیمون، به مردم فشار می‌آورد و موارد متعددی به خود بنده گزارش می‌شود. اما باید از رفتارهای احساسی در برخورد با این معضل، خودداری کرد و به دنبال حل ریشه‌ای و اساسی این مشکل بود.

وی با انتقاد از مدیران و مسئولین قبلی بهداشت و درمان و بیمه‌ای که تعرفه‌های خدمات درمانی را واقعی نکرده‌اند، اظهار داشت: من معتقدم به جای انتشار اسامی پزشکان زیرمیزی بگیر، باید لیست مسئولینی که در سال‌های گذشته نخواسته‌اند این تعرفه‌ها واقعی شود، منتشر می‌شد. در واقع، آنها باید جواب بدهند که چرا تعرفه‌ها واقعی نشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha