مرد ژاپني 24 روز در هواي سرد و بدون آب و غذا زنده ماند

۱۳۸۵/۱۱/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1065
مرد ژاپني 24 روز در هواي سرد و بدون آب و غذا زنده ماند
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از بي بي سي، ميتسو تاكادا اوچي كوشي، 35 ساله روز 7 اكتبر كه با دوستانش به كوه " اوكو " در غرب ژاپن رفت ناپديد شد، وقتي او را يافتند قلبش تقريبا نمي‌تپيد، اندام هايش كار نمي‌كرد و حرارت بدنش به 11 درجه سانتي گراد كاهش يافته بود.
پزشكان مي‌گويند هنوز از زنده ماندن او متحيرند چون سوخت و ساز بدنش ظاهرا تقريبا متوقف شده بود.
اعتقاد بر اين است كه او پس از جدا شدن از همراهانش براي بازگشت تنها از كوه سقوط كرد و از هوش رفته است.
او در يك كنفرانس خبري در بيمارستاني در كوبه به خبرنگاران گفت: افتادم در يك علفزار وزير آفتاب كه احساس خوبي به من داد و پس از مدتي خوابم برد اين چيزي است كه به ياد مي آورم.
امدادگران در روز 31 اكتبر او را پيدا كردند دكتر شيني چي ساتو كه " اوچي كوشي" را در مان كرد و گفت: به نظر من بدن او از همان ابتدا به حالت مشابه خواب زمستاني فرو رفت بنابراين مغز او بدون اين كه آسيب ببيند وظايفش را انجام مي داد و حالا 100 درصد بهبود يافته است " اوچي كوشي " براي سرمازدگي شديد از كار افتادن چند عضو داخلي و كمبود خون، تحت درمان قرار گرفت.
پروفسور " هيروهيتوشيومي " كارشناس خواب زمستاني در دانشگاهي در هيروشيما به آسوشيتدپرس گفت: اگر بيمار در زماني چنين طولاني با رسيدن حرارت بدنش به آن كمي زنده ماند انقلابي رخ داده است. دانشمندان سال‌هاست معتقدند خواب زمستاني انسان ممكن است و مي‌توان از آن براي كند كردن فرآيند مرگ سلول‌ها به هنگام مداواي بيماري‌هاي مرگبار استفاده كرد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.11859s, 18q