هشدار نسبت به ورود روانگردانهای جدید به کشور

۱۳۹۲/۱۲/۱۴ - ۱۳:۴۶ - کد خبر: 107125

سلامت نیوز : مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: داروهای اعتیادآوری با منشاء گیاهی و صنعتی هستند که به آنها روانگردانهای جدید و تازه می‌گویند و احتمال ورود این مواد به کشور وجود دارد.

فرید براتی سده در گفت و گو با فارس گفت:سازمان ملل اعلام کرده که نسل چهارم موادمخدر در قالب داروهایی است که به آنها روانگردان تازه گفته می شود.

وی ادامه داد: در گزارش 2013 سازمان ملل به این روانگردانهای جدید اشاره شده است که بخشهایی از آن می تواند به کشور وارد شود.

مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مهم این است که برای مقابله با این مواد روانگردان جدید آماده باشیم و رویکرد جدید ستاد مبارزه با موادمخدر در بحث پیشگیری،مقابله و درمان مثبت بوده و در حال استقرار است.

براتی سده افزود: اغلب این موادمخدر با عنوانهای جدید وارد بازار می شوند در حالی که همان محرکهای قبلی هستند به همین دلیل پروتکل درمانی برای این اقلام تهیه نشده است.

وی با اشاره به وجود یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور گفت:متأسفانه برای همه این تعداد امکانات کافی موجود نیست.

مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: این به معنی عدم فعالیت دستگاه‌ها نیست بلکه حمایتها کم است به طوری که از کل آماری که موجود است فقط 700 هزار نفر تحت پوشش قرار دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.03023s, 20q