سلامت نیوز : رئیس انجمن داروسازان ایران از فعالیت داروخانه های شبانه روزی در ایام تعطیل و غیرتعطیل نوروز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هر داروخانه شبانه روزی موظف به داشتن 3 داروساز است، از این جهت مشکلی در ارائه خدمت به مردم ندارند.

دکتر رهبر مژدهی آذر در گفتگو با مهر اظهارداشت: داروخانه های شبانه روزی در ایام تعطیلات رسمی و روزهای غیر تعطیل نوروز، موظف هستند به مردم خدمات ارائه بدهند.

وی با اعلام اینکه هر داروخانه شبانه روزی موظف به داشتن 3 داروساز است، تاکید کرد: از این جهت، مشکلی برای فعالیت در طول شبانه روز ندارند.

مژدهی آذر در ارتباط با وضعیت داروخانه های روزانه خصوصی برای فعالیت در ایام تعطیل و غیرتعطیل نوروز، گفت: بر اساس آنچه در قانون دیده شده است، داروخانه های روزانه اجازه ندارند در ایام تعطیل نوروز فعال باشند و در صورت مشاهده، برخورد و جریمه می شوند.

وی با اشاره به اینکه داروخانه های روزانه موظف به 8 ساعت فعالیت در طول روز هستند، ادامه داد: وقتی داروخانه های شبانه روزی در ایام تعطیل فعال هستند، داروخانه های روزانه باید تعطیل باشند.

رئیس انجمن داروسازان ایران در خصوص اقلام دارویی مورد نیاز بیماران خاص در داروخانه های شبانه روزی، گفت: تهیه داروهای خاص، اصولا از طریق مراکز خاص دارویی انجام می شود. اما، برخی از داروهای خاص و کمیاب نیز در داروخانه های شبانه روزی وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha