دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲

بررسی‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهند خواب رفتن دست و پا نشانگر حملات عصبی است که در بدن ما رخ می‌دهد و شایع ترین بیماری مربوط به اعصاب و مغز است.

دست و پای خواب رفته را چگونه بیدار کنیم؟

سلامت نیوز: بررسی‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهند خواب رفتن دست و پا نشانگر حملات عصبی است که در بدن ما رخ می‌دهد و شایع ترین بیماری مربوط به اعصاب و مغز است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سوزن سوزن شدن و مور مور شدن و یا احساس سوزش در ناحیه مغز و یا دست و پا از علائم اصلی خواب رفتن است که این نشانه‌ها نوعی زنگ خطر از حملات مغزی و قلبی است.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند ماساژ دست و پا یکی از راه‌های آرام کردن خواب رفتن دست و پا است اما درمان اصلی به شمار نمی‌آید و مطالعات اخیر نشان می‌دهند افرادی که زیاد سابقه‌ی این تحریک‌های عصبی را دارند، باید به پزشک مراجعه کنند و تحت درمان‌های دارویی قرار بگیرند.
گفتنی است، دوش آب یخ از دیگر راه‌های کاهش خواب رفتن دست و پا است و افراد باید با فشارهای آرام اعصاب مغز خود را از حالت عصبی خارج کنند.
نتایج مطالعات نشان می‌دهند بیماران دیابتی و افرادی که سابقه‌ بیماری‌های قلبی و مغزی دارند، با دیدن هرگونه علائمی نظیر سوزش و یا مور مور شدن باید به پزشک مراجعه کنند، در غیر این صورت عصب آن‌ها تحت بیماری‌های شدید قرار می‌دهد و فرد دچار بیماری‌های مغزی و عصبی می‌‌شود.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha